Як виростити троянду в домашніх умовах?

як виростити троянду в домашніх умовах?

Вам знадобиться
 • Правильно зрізати держак
 • Здійснювати полив паростка
 • Переодически підгодовувати рослину спеціалізованими добривами
Інструкція
 • . 1

  Роза по праву вважається королевою серед квітів, про неї неодноразово пишуть вірші і співають пісні. Безліч селекціонерів постійно виводять нові сорти, які представлені більш ніж в чотирьохстах підвидах і раз за разом підкорюють світ. Немає жодного квітника без зростаючого в ньому рожевого куща. Однак набагато приємніше не залежно від пори року побачити пишно квітучий кущ у себе вдома. Тоді чому б не замислитися про те, як виростити троянди в домашніх умовах? Крім того, що троянда є одним з найкрасивіших квітів, вона ще примхлива і вимоглива до відходу. Серед квітникарів, як любителів, так і професіоналів, існує кілька способів вирощування кущів. Але найпростішим можна назвати живцювання. Якраз цей спосіб і підійде для того, що б самостійно виростити троянду у себе вдома.

 • . 2

  Досить взяти квітка в період, коли формується повний бутон, але цвітіння не припинилося. Вирізаний у такій фазі держак набагато краще приживається і існує велика ймовірність його вкорінення. Головною умовою для живцювання є те, що рослина, з якої будуть нарізатися прутки, повинно бути цілком здоровим. Перш ніж приступити до зрізу пагонів, кущ оглядається, і вибираються стебла, які на розсуд квітникаря вважаються кращими. Зрізаний держак повинен мати не менше трьох живих нирок. Пагони найкраще зрізати рано вранці, після чого припекти зрізи калію перманганатом і замочити на двадцять чотири години в розчині марганцю. Довжина держака повинна складати не більше двадцяти п’яти сантиметрів, а всі бутони, листя і квіти доведеться зрізати.

 • . 3

  З настанням вечора, коли стане трохи прохолодніше, заготовлені живці слід висадити в підготовлений грунт. Це можна зробити як на квітковій грядці, так і в квітковому горщику. Зараз у будь-якому магазині продаються товари для квітництва, є спеціальні суміші для троянд, які містять всі необхідні для цієї рослини мінеральні кислоти і добрива. Занурені в грунт живці слід полити водою. Залишилося накрити держак прозорою пляшкою із пластику, зрізавши у неї денце. Це потрібно для того, що б створити парниковий ефект. Так само необхідно стежити за тим, щоб рослина не залишалося на сонці, оптимальним варіантом на даний момент буде легке затінення квіткового горщика. Кришку на пляшці можна зняти, або зробити в ній невеликі отвори для доступу повітря.

 • . 4

  Тепер залишається тільки правильно доглядати за держаком, обприскувати кожен день водою, що б уникнути засихання втечі, по мірі висихання грунту забезпечувати своєчасний полив. Головне — не перестаратися, оскільки рослина може згнити від надлишку вологи. Мине не менше 14 днів поки держак пустить своє коріння. Повний укорінення настане лише через півтора місяці. За час вкорінення рослини можуть з’являтися невеликі бутони, які слід видаляти, інакше рослина ослабне. Під час процесу вирощування троянди будинку потрібно час від часу формувати кущ, що робиться за допомогою підрізання пагонів. Видаляти слід ті гілки, які в процесі росту переплітаються один з одним. Завдяки цим діям, вдасться виростити красиву троянду, кущ якої буде складатися з 4 — 5 пагонів.

 • . 5

  Для того що б цвітіння куща було довгим, необхідний подальший ретельний догляд, який полягає в обов’язковому регулярному вспушіваніі грунту для забезпечення доступу повітря до коріння. Взимку потрібно стежити за температурним режимом, який не повинен бути нижче позначки в + 10 С градусів. Так як виростити троянду в домашніх умовах набагато складніше ніж, скажімо, на відкритому повітрі, квітникарю доведеться подбати і про освітлення. Ставити горщик з трояндою рекомендується ближче до світла на вікно, яке розташовується з південного боку. У зимовий період, коли сонячне світло не такий яскравий, а світловий день не довгий, рекомендується організувати для квітки штучне освітлення. Для цих цілей згодиться звичайна люмінесцентна лампа, закріплена на рамі вікна. У літню пору троянду можна винести на свіже повітря.

 • . 6

  Для того що б кущ формувався швидше, ріс рівномірно і мав здоровий вигляд, рекомендується використовувати спеціалізовані органічні підживлення. Сьогодні існує безліч добрив, якими можна підгодовувати рожеві кущі в період росту, розвитку бутонів і цвітіння. Знайти їх не складно, оскільки вони є практично в будь-якій квітковому магазині. При правильній підгодівлі й комплексному догляді один може радувати своїх господарів майже безперервним цвітінням. Єдине чого троянда не терпить — протягів, тому перед тим як вирощувати троянди будинку варто ретельно підготувати приміщення. Особливо важливо цим зайнятися перед настанням холодів інакше всі праці садівника виявляться марними.

 • . 7

  Вирощування красивого куща троянди з букета або свіжого держака у власній квартирі чи будинку дуже захоплююче заняття, яке вимагає особливого до себе уваги. За всі клопоти, пов’язані з доглядом за рожевим кущем, нагородою буде пишне і рясне цвітіння. Адже ніщо так не зможе прикрасити будинок так, як живий яскрава квітка з найтоншим неперевершеним ароматом.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :