Як виростити волоський горіх з горіха?

як виростити волоський горіх з горіха?

Вам знадобиться
 • Свіжі, Гаразд достигли, неушкоджені волоські горіхи
 • Листовий перегній або торф
 • Компост, зола
Інструкція
 • . 1

  Волоський горіх дуже корисний і володіє рядом абсолютно унікальних властивостей, його ядра містять цілу гаму вітамінів, безліч корисних речовин і мінеральних елементів. Корисні не тільки самі плоди, а й інші частини рослини. Здавна волоські горіхи називають скарбничкою здоров’я і в багатьох рецептах народної медицини можна знайти згадку плодів цього дерева. Щоб виростити горіх своїми руками, потрібно підібрати якісний посадковий матеріал. Особливо важливо, щоб горіхи були свіжі, останнього врожаю, що не пересушені і не пошкоджені. Крім цього вони повинні бути добре достигли. Кращий час для посадки — кінець вересня або початок жовтня, але можна проростити горіхи і навесні.

 • . 2

  Підібравши свіжі великі горіхи для посадки, необхідно вибрати відповідне місце на ділянці. Бажано, щоб це був тихий, добре освітлений куточок саду, де мало вітру і протягів, і найдовше затримується сніг. Заготовлений посадковий матеріал потрібно прикопати, змішуючи землю з перегноєм, на глибину близько 10 см, особливо важливо правильно викладати горіхи, розташовуючи їх «руба». Після осінньої посадки сіянці можна не поливати. Щоб посаджені горіхи не постраждали від раптових заморозків або недостатнього снігового покриву, найкраще присипати місце посадки листовим перегноєм або сухим листям. Обов’язково зазначити цю ділянку стовпчиком або кілочком.

 • . 3

  Сходи волоського горіха з’являються навесні, в квітні або травні. Залежно від устанавливающейся погоди, потрібно розраховувати, коли починати полив. Протягом першого року після посадки молодому горіху потрібно догляд — необхідно рихлити грунт навколо саджанця, поливати й удобрювати рослина. Інтенсивний полив рекомендується припинити в серпні, щоб молодий волоський горіх встиг підготуватися до зимівлі. Кращим добривом на першому році життя виступає зола. Восени бажано утеплити саджанець за допомогою листового перегною, листя або соломи, щоб рослина не постраждало від заморозків. Коли випаде перший сніг, найкраще додатково присипати рослина, збільшивши товщину снігового покриву.

 • . 4

  Для весняної посадки найкорисніший горіх потрібно зберігати в прохолодному місці, але уберігаючи від сильних заморозків. За два місяці до посадки (наприкінці лютого або початку березня) підготовлений посадковий матеріал стратифицируют у вологому піску, дотримуючись температурний режим — не більше і не менше 7 — 10 градусів. У травні горіхи висіваються на глибину близько 10 см. Сходи зазвичай з’являються через 10 — 15 днів. Рослини рекомендується поливати й удобрювати так само, як і при осінній посадці, в серпні істотно скоротивши полив, щоб зміцнити саджанець перед майбутньої зимівлею. Підготовка до зимового періоду повинна проходити аналогічно вже описаної: молодий волоський горіх вкривається листям, соломою або листовим перегноєм, а при встановленні снігового покриву — додатково присипається снігом. Плодоношення при гарному догляді від саджанців, які виросли з горіхів, слід чекати на 5 — 7 рік життя.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :