Як виростити яблуню в домашніх умовах?

як виростити яблуню в домашніх умовах?

Вам знадобиться
 • Насіння яблука
 • Грунт
 • Ємність для грунту
 • Добрива
Інструкція
 • . 1

  Практично кожна рослина, що має плоди з кісточками або насінням, можна виростити в домашніх умовах. Але для цього потрібно знати, як підготувати насіння до посадки, яка потрібна грунт і якщо рослина проросло — подальший догляд за ним. Яблука — смачні плоди, які розрізняються за кольором, смаком, формі. Плодові яблуневі дерева — найпоширеніші культури садів і присадибних ділянок у багатьох дачників і власників приватних будинків. Багатьом людям цікаво, як виростити яблуню з насінини в домашніх умовах, і чи буде дерево плодоносним і які у нього будуть за смаком плоди. Виявляється, що виростити з насінини яблуню можна, але не факт, що деревце буде плодоносити або плоди будуть мати смак тих яблук, від яких бралися насіння.

 • . 2

  Якщо людина вирішує виростити будинку в горщику яблуньку, він повинен знати, що цей експеримент досить довгий за часом: спробувати перші плоди у разі вдалого завершення можна буде тільки через чотири або п’ять років. При цьому існує ризик виростити «порожнє» дерево, яке не буде плодоносити, або дички, плоди якої виявляться абсолютно неїстівними. Хто все ж зважився спробувати виростити власну яблуню, повинен знати всі етапи даного заходу. Перше що потрібно зробити — це вибрати насіння. Пробувати виростити яблуню з тих плодів, які куплені в магазині і привезені здалеку — пусте заняття. Перевезення яблука збираються зеленими і вони дозрівають по дорозі, тому насіння у них будуть мати нульову схожість.

 • . 3

  Для одержання насіння бажано брати домашнє яблуко, яке визріло на дереві, а не в ящику по дорозі. Самі насіння повинні бути зрілими і мати темно коричневий колір. Щоб переконається в зрілості плода, можна його потрясти: іноді чутно, як насіння перекочуються в яблуці. Далі потрібно вилучити все насіння з яблука, вимити їх у воді. Далі потрібно провести наступну процедуру: на три або чотири дні потрібно замочити це насіння в чистій воді або спеціальному розчині для проростання. Воду потрібно щодня міняти на свіжу, розчин — ні. Далі починається самий довгий процес підготовки насіння до посадки — стратифікація. Цей спосіб загартовування насіння є дуже важливим для схожості і здоров’я дерев у майбутньому.

 • . 4

  Для стратифікації насіння потрібно помістити їх на кілька місяців в холодне місце, де температура не опускається нижче нуля градусів. Для цього можна використовувати нижні полиці холодильника. Вимочені насіння потрібно помістити в невелику ємність з піском або тирсою, бажано простежити за тим, щоб вона вентилювалася. Зберігати насіння таким чином потрібно кілька місяців. Бажано починати цю процедуру в січні або грудні, щоб навесні посадити насіння в ящик з грунтом. Щоб експеримент з вирощування яблуньки закінчився вдало, потрібно підготувати досить багато насіння. Потрібно керуватися тим, що зійде лише третину посаджених насіння, а то й менше. Також після потрібно буде виключити з числа підросли рослин яблуні-дички, які найчастіше «порожні».

 • . 5

  Після того, як насіння витягнуті з холодильника, потрібно їх оглянути. Успішно пройшли стратифікацію ті, які розбухнули і з них з’явився невеликий паросток. Висаджувати в ящики з грунтом потрібно тільки ці рослини. Після загартовування насіння вже немає нічого складного в тому, як виростити яблуню з насіння. Потрібно підготувати ємності для проростання саджанців — глибокі ящики, на дні яких потрібно розмістити дренаж. Грунт перед посадкою насіння бажано знезаразити слабким розчином марганцівки. Якщо грунтова суміш не надто поживна або взята з городу, потрібно в період зростання яблунь підгодовувати молоді паростки.

 • . 6

  Ящики з насінням потрібно розташувати в добре освітленому і теплому місці, також пророслі насіння потрібно рясно поливати. До літа саджанці вже підростуть і в теплу погоду їх можна разом з горщиками винести на вулицю. Але далі думки фахівців розходяться, хтось радить підросло деревце висадити влітку у відкритий грунт, хтось радить не піддавати рослина передчасної висадці і дати йому перезимувати ще рік в горщику. Якщо підросло деревце висаджено в грунт, бажано утеплити його на зиму, обмотавши стовбур скловатою або ялиновим лапками. А ця інформація про те, як виростити яблуню і зберегти її від вимерзання, стане в нагоді тим, хто вирішив залишити рослину на зимівлю в ящиках. Ємності з саджанцями потрібно помістити в холодне місце, щоб вони гартують. Підійде підвал або льох.

 • . 7

  Коли дерева в ящиках підростуть, потрібно позбавиться від дичок, які мають яскраво-зелену дрібну листя, колючки на гілках і довгу крону без бічних гілок. Немає нічого складного в тому, як виростити яблуню з насінини. Але щоб дерево виявилося плодоносним, потрібно надалі робити щеплення, що дозволить поліпшити плодоносність рослини і його морозостійкість. Можливо, людині вдасться вивести новий сорт яблук, які матимуть неповторний смак.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :