Як витягнути глибоку скалку?

як витягнути глибоку скалку?

Вам знадобиться
 • Мило, дезінфікуючий розчин
 • Пінцет з плоскими кінчиками, бинт
 • Мильний розчин, бананова шкірка
 • Сир, консультація у лікаря
Інструкція
 • . 1

  Саме глибока скалка може принести досить багато неприємностей, адже дістати її досить важко. Не варто намагатися витягти її тільки пальцями, так як в цьому випадку є ризик тільки проштовхнути її набагато глибше. У самому кращому способі вийде дістати тільки її кінчик, і то він може просто обірватися, так як знаходиться дуже близько до поверхні. Якщо кінчик буде відірваний, видалити скалку стане набагато складніше. У першу чергу, необхідно пам’ятати про те, що спочатку треба гарненько вимити руки з використанням мила, також варто ретельно обробити ту ділянку шкіри, де виявилася заноза.

 • . 2

  Крім мила, для обробки шкіри рекомендується використовувати горілку, спирт, фурацилін або перекис водню (підійде практично будь дезінфікуючий розчин). Для того, щоб витягти скалку, рекомендується застосовувати спеціальний пінцет, який має плоскі кінчики. Не варто забувати про те, що і його необхідно простерилізувати. Для обробки можна застосовувати той же дезінфікуючий розчин, яким оброблялася і шкіра. Пінцет можна протертися розчином і на пару секунд помістити над вогнем, також пінцет дозволяється просто прокип’ятити протягом п’яти-семи хвилин. Тільки після цього дозволяється його використовувати — всі ці заходи необхідно провести для того, щоб під час процедури вилучення занози, у відкриту рану не потрапила інфекція.

 • . 3

  Тепер можна починати безпосередньо витяг занози. Отже, треба постаратися не дуже сильно натискаючи на поверхню шкіри, витягти з рани скалку, зачепивши її кінчиками пінцета. Як тільки скалка буде захоплена пінцетом, її треба дуже обережно видалити, при цьому тягнути її треба приблизно під тим же кутом, під яким вона зайшла в шкіру. У тому випадку, якщо тягнути її не в тому напрямку, є ризик того, що вона просто обламається і увійде ще глибше в шкіру, після чого видалити її стане набагато складніше і в результаті рана залишиться дуже глибока.

 • . 4

  У тому випадку, якщо все-таки відламався кінчик занози або її просто не вийшло зачепити пінцетом, необхідно підготується до більш важкої і болючої процедури. Отже, місце, де опинилася заноза, необхідно приблизно на 15 хвилин помістити в таз, наповнений мильним розчином. Таку процедуру рекомендується проводити два-три рази протягом одного дня, завдяки чому, тканини навколо занози зможуть розм’якшитися і дістати нещасливий осколок дерева буде набагато легше.

 • . 5

  Також для видалення занози рекомендується застосовувати і перевірені народні методи, які змогли довести свою ефективність. Наприклад, можна взяти невеликий шматочок свіжої бананової шкірки, після чого примотати до ушкодженої ділянки за допомогою простого бинта. Такий компрес рекомендується робити на ніч і не знімати до ранку, а вже на ранок, заноза самостійно підійде максимально близько до поверхні шкіри, завдяки чому видалити її буде набагато легше. Отже, вранці обережно знімається пов’язка, віддаляється бананова шкіру і з допомогою пінцета поддевается заноза, після чого дуже обережно витягується з шкіри.

 • . 6

  У тому випадку, якщо заноза не було вилучено вчасно, і відбулося утворення досить болючого нариву, знадобиться взяти невелику кількість сиру і на дві-три години прикласти безпосередньо до місця нариву. Сир допоможе швидко зняти набряк, також видалить накопичився гній, а разом з ним вийде й скалка. Після того, як буде видалена заноза, необхідно промити рану під струменем теплої води, після чого обробити милом. Наприкінці, весь ділянку шкіри, де була скалка, треба обробити будь-яким дезинфікуючим засобом або маззю, після чого заліпити рану лейкопластиром, щоб запобігти потраплянню інфекції.

 • . 7

  Протягом наступних трьох-п’яти днів, після видалення скалки, необхідно з особливою увагою стежити за раною, чи не почнеться запалення тканин, розташованих навколо ранки. У тому випадку, якщо з’явиться почервоніння шкіри, свербіж, набряклість або різко підніметься температура, необхідно, терміново звернутися за допомогою до лікаря, тому що є ризик того, що в рану потрапила інфекція або скалка була повністю вилучена. І тепер тільки лікар зможе повністю видалити залишився сколок і прибрати накопичився гній.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :