Як вивчити великий матеріал?

як вивчити великий матеріал?

Вам знадобиться
 • Аркуш паперу
 • Пристрій для аудіозаписи
 • Правильна установка
 • Тренування пам’яті
Інструкція
 • . 1

  Мабуть, кожен у своєму житті стикався з проблемою, як запам’ятати великий обсяг інформації. Особливо, це необхідно студентам при підготовці до іспитів або заліків. Часом буває, що часу катастрофічно мало, а завдання здається непосильним. І людина воліє відступити перед труднощами, а не працювати. Але завдання зовсім не так складна, як здається на перший погляд. Перше, що потрібно зробити, це розділити весь матеріал, який треба вивчити, на частини, виходячи з часу, який відпущено на вивчення. Неможливо все потім вивчити за один вечір, як роблять багато студентів. Краще розділити процес підготовки на три — чотири дні.

 • . 2

  Друге — необхідно визначити, в які години відбувається найбільш ефективне запам’ятовування. У деяких це ранкові години, в інших — вечірні, виходячи з біологічних ритмів конкретної людини. Третє — слід враховувати вид пам’яті, який переважає. У більшості людей вона зорова, і для них більш ефективним є неодноразове перечитування тексту, який потрібно запам’ятати. Ті, у кого переважає слухова, можуть надиктувати матеріал на електронний носій, і прослуховувати по декілька разів. При гарній механічної пам’яті рекомендують записувати найважливіше. Бажано також створити собі умови, коли б ніщо не відволікало від занять. Не варто включати музику або телевізор, вони точно будуть відволікати. Краще прибрати подалі диски з фільмами або комп’ютерними іграми, вони постійно будуть викликати бажання зайнятися чимось цікавіше навчання.

 • . 3

  Великий обсяг інформації марно намагатися механічно зазубрити, не використовуючи при цьому логіку. Такий метод неефективний. Навпаки, варто виокремити з матеріалу головне, зрозуміти суть, а вже потім її збагачувати деталями. Корисно складати плани прочитаного або застосовувати метод асоціацій. Наприклад, можна уявити якийсь значущий образ, який асоціюватиметься з певним текстом. Варто потім згадати цей образ, як поступово вишикується логічний ланцюжок. Можна уявляти структурний блок у вигляді порожньої кімнати, поступово заповнюється меблями — важливою інформацією. Ефективно для запам’ятовування малювати різні діаграми, використовувати мнемические прийоми, замальовувати інформацію в зашифрованому вигляді, зрозумілому для даної людини.

 • . 4

  Робота з великою матеріалом вимагає етапності. Для початку, необхідно прочитати інформацію повністю і спробувати переказати. Потім, прочитати вдруге, закріплюючи засвоєне. Наступного дня почати навчання слід з повторення засвоєного матеріалу. Необхідно також робити правильну установку — переконувати себе, що досліджуване важливо для подальшої трудової діяльності. Тоді така інформація потрапить в довгострокову пам’ять, а не забудеться через пару днів після складання іспиту. У перервах між навчанням можна зробити фізичні вправи, що забезпечують приплив крові до голови. Найкраще допомагають перекиди, а також стійка на голові. Також, щоб не виникало труднощів при підготовці до іспитів, слід постійно тренувати пам’ять. У цьому допомагає заучування віршів, запам’ятовування номерів проїжджаючих машин, контактних телефонів, імен та осіб. Асоціативне мислення теж можна в собі розвивати і в повсякденному житті, воно теж значно зміцнює процес запам’ятовування.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :