Як вивчити великий обсяг інформації?

як вивчити великий обсяг інформації ?

Вам знадобиться
 • Аркуш паперу
 • Диктофон
 • Правильна установка
Інструкція
 • . 1

  Практично кожна людина в своєму житті стикався з таким завданням, як підготовка до іспитів або заліків. Часом потрібно запам’ятовувати величезні масиви інформації, притому робити це за досить короткий термін. Завдання багатьом здається непосильним, проте вона цілком вирішувана, якщо знати, як правильно запам’ятовувати і засвоювати інформацію.

 • . 2

  У першу чергу слід враховувати індивідуальні особливості людей, а саме, яка пам’ять переважає у окремо взятої людини: механічна, кинестетическая, зорова, слухова. Спираючись на це, можна продумати конкретні способи, як вивчити великий обсяг інформації. Також графік вивчення нового матеріалу потрібно будувати, виходячи з того, на який час доби у людини припадає пік активності. Простіше кажучи, жайворонки краще засвоюють нову інформацію вранці, сови — увечері.

 • . 3

  Тим, у кого переважає слухова пам’ять, бажано надиктувати матеріал на електронний носій і прослуховувати. Для тих, хто краще запам’ятовує інформацію візуально, краще читати по кілька разів. Кинестетикам і механікам — виписувати саме основне на аркуші паперу. Але яка б пам’ять у людини не була, краще всього розбивати матеріал на логічні блоки, тобто складати план почутого чи прочитаного. Адже цілком великий обсяг інформації запам’ятати складно, а ось головне з нього, на підставі чого можна потім додумати деталі — цілком досяжно

 • . 4

  Також досить корисним для кращого запам’ятовування є метод асоціацій або метод ключових слів. Можна підключити фантазію й уяву, розклавши інформацію на образи або символи, які для конкретної людини є значущими і легко запам’ятовуються. Наприклад, можна уявити порожню кімнату, у міру вивчення інформації заповнюємо предметами.

 • . 5

  Після того, як людина кілька разів прочитав або прослухав матеріал, а також запам’ятав ключові слова, варто переказати інформацію своїми словами, спираючись виключно на смислові блоки. Головне, не допускати чисто механічного запам’ятовування, яка не задіює логіку. Інформація, отримана таким способом, дуже швидко стирається з пам’яті. У цьому плані мозок можна порівняти з комп’ютером, в якому оперативна пам’ять набагато менше за обсягом, ніж жорсткий диск. Точно також відбувається в нашому мозку. Головне — те, що конкретна людина вважає потрібним і важливим, відкладається в довгострокову пам’ять. Адже він дав собі установку на важливість цієї інформації. А короткочасна пам’ять поступово очищується в міру надходження нової інформації.

 • . 6

  Таким чином, не варто забувати ще один важливий момент у процесі запам’ятовування — усвідомлення важливості мети. Як тільки людина дає собі установку на це, включається логіка, яка допомагає виокремити з прочитаного найголовніше. У цьому випадку відбувається не механічне зазубрювання, а саме запам’ятовування. Інформація, отримана таким способом, зберігається в пам’яті набагато довше. З усього цього можна зробити висновок, що у вивченні великих обсягів інформації немає нічого складного. Головне — зрозуміти принцип правильного запам’ятовування і чітко слідувати йому.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :