Як виховати дитину без батька: донька без тата

як виховати дитину без батька : донька без тата

Вам знадобиться
 • Спогади про батька
 • Уміння прощати
Інструкція
 • . 1

  Багато матерів задаються питанням про те, як пояснити дитині відсутність батька. Проблеми починаються приблизно з того моменту, коли малюк вперше йде в садок і зауважує, що у всіх інших дітей є два батьки, а у нього — тільки мама. «Чому мою подругу з садка забирає тато, а мене бабуся?» Відповісти на таке питання правдиво може бути вкрай важко, але і зрозуміти, як виховати дитину без батька, теж не просто.

 • . 2

  Якщо дочка починає ставити питання про те, куди подівся її тато, дати просте і чітке пояснення що відбувається, швидше за все, не вийде. Рано чи пізно розмови про батька будуть спливати все частіше і частіше. Але навіть якщо донька буде питати про батька щодня, злитися на неї за це ні в якому разі не варто. Повторення питань діє на дітей заспокійливо, особливо якщо задовільної відповіді вони так і не отримали. Однак найскладніше питання, який дитина може поставити своїй матері — як поговорити з батьком.

 • . 3

  Коли заходить мова про виховання дітей у сім’ї без батька, потрібно намагатися не відгукуватися про свого колишнього супутнику погано. Водночас, має існувати логічне пояснення тому, що його немає. В іншому випадку, дочка може вирішити, що це сталося з її вини, а таких висновків варто уникати будь-яку ціну. Тому що найгірше, до чого можуть довести розбіжності в сім’ї — це роздуми дитини про те, як помститися батькові.

 • . 4

  Коли заходить мова про виховання дітей у сім’ї без батька, потрібно намагатися не відгукуватися про свого колишнього супутнику погано. Водночас, має існувати логічне пояснення тому, що його немає. В іншому випадку, дочка може вирішити, що це сталося з її вини, а таких висновків варто уникати будь-яку ціну. Найгірше, до чого можуть довести розбіжності в сім’ї — це роздуми дитини про те, як помститися батькові.

 • . 5

  Пояснити дочки, чому батько не бере участі у її житті, вкрай важливо, але робити це слід обережно, щоб не нашкодити дитині. Думки про те, що батьки розлучилися через неї, можуть серйозно вплинути на самооцінку дочки. Для того щоб цього уникнути, краще всього зайняти нейтральну позицію. Якщо батько не спілкується з донькою з причини розриву з матір’ю, ситуацію в сім’ї найкраще пояснити тим, що він був занадто молодий і не готовий до такої відповідальності. У разі ж якщо він помер, доведеться допомогти своїй дочці зрозуміти, як пережити смерть батька.

 • . 6

  Існує тонка грань між поясненням того, що батько не може брати участь у житті дочки, і звинуваченням його у всіх бідах. Щоб не порушити цю грань, важливо знайти в собі сили пробачити свого колишнього за все, що він зробив або не зробив. У цьому випадку буде набагато простіше розповісти дитині правду. Якщо на якомусь етапі дочка перейматиметься питанням про те, як налагодити стосунки з батьком, для матері існує ризик з одного перетворитися на ворога. Саме тому набагато розумніше з самого початку дотримуватися нейтральної позиції, незважаючи на все, що сталося між нею і татом дитини.

 • . 7

  Виховуючи дитину без батька, неминуче доводиться переживати спогади про нього знову і знову. Подобається це матері чи ні, донька захоче дізнатися про своє татові якомога більше. Якщо вона не отримає відомостей від мами, завжди знайдеться «добрий» людина, яка захоче їй у цьому допомогти.

 • . 8

  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :