Як визначити безударное закінчення дієслова?

як визначити безударное закінчення дієслова ?

Вам знадобиться
 • Граматичні правила
 • Російська мова
 • Закінчення дієслів в особистій формі
 • Ненаголошені голосні в закінченнях дієслів
Інструкція
 • . 1

  Помилки в закінченнях дієслів, що перебувають в особистій формі теперішнього або простого майбутнього часу, це явище досить поширене. Правопис особових закінчень у дієслів ускладнюється наявністю в них ненаголошеній голосної. Через що і виникає питання, як визначити безударное закінчення дієслова. Якщо звернутися до існуючих граматичним правилам, то можна побачити, що цей момент регулюється досить строго: щоб з’ясувати яку букву писати в закінченні, потрібно визначити, яке відмінювання має викликав утруднення дієслово, що і дає відповідь на що виникає питання.

 • . 2

  За існуючими граматичним правилам, дієслова бувають двох дієвідмін, до першого (I) відносяться ті, що в невизначеній формі мають будь-які закінчення, окрім «- ить». Друге (II) відмінювання — дієслова, що закінчуються на «- ить» в інфінітиві. З’ясувавши відмінювання, легко зрозуміти, як визначити особисте закінчення дієслова: голосні «- у (ю)», «е» пишуться в закінченнях особистої форми дієслів першої дієвідміни, у другого дієвідміни це — «-у (ю)», «і», «а (я)». На прикладі це виглядає наступним чином: — дієслово «гріти» (I відмінювання) — «грію», «грієш», «гріє», «грієте», «гріємо», «гріють»; дієслово «молити» (II відмінювання) — «молю», «молиш», «молить», «моліть», «молимо», «молять».

 • . 3

  Правила, що допомагають зорієнтуватися, яку голосну ставити в закінченні дієслова помітно відрізняються від того, як перевірити ненаголошені закінчення іменників, що залежать насамперед від падежу, в якому вживається іменник, можна сказати, воно навіть дещо простіше у використанні. Однак існує ряд дієслів-винятків, які необхідно згадати у зв’язку з піднятою темою. Наприклад, як правильно написати закінчення дієслова «гнати»: хоча це слово в інфінітиві схоже на дієслово, що відноситься до першого дієвідміні, пишеться не «гонет», а «жене». Це — виключення з числа дієслів II дієвідміни, які обов’язково вивчаються у школі: «тримати», «дивитися», «дихати», «терпіти», «чути», «ненавидіти», «залежати», «вертіти», і «образити ».

 • . 4

  Те ж саме можна сказати про «стелити», «грунтуватися» і «голити», які зовні нагадують, у формі інфінітива можна прийняти за дієслова II дієвідміни, але ставляться вони до I. Відповідно, в закінченнях пишуться такі голосні, як «- у (ю)», «е»: «голить», «стелять» та ін Перераховані дієслова потрібно запам’ятати або звіряти зі словником, так як це — винятки із загального правила. Після того, як стануть зрозумілі дієвідміни, розібратися, яка саме голосна потрібна в закінченні стає так само просто, як перевірити ненаголошені закінчення прикметників, перевіряються постановкою питання (який — холодної, наприклад). Для того, щоб краще запам’ятати правила написання закінчень дієслів, що перебувають в особистій формі, необхідно виконати ряд вправ для закріплення навички.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :