Як визначити готовність дріжджового тіста?

як визначити готовність дріжджового тіста ?

Вам знадобиться
 • Тісто
 • Зубочистка
 • Сірник
Інструкція
 • . 1

  Досить нелегко буде визначити готове чи ні дріжджове тісто, оскільки воно може мати різну консистенцію. З цієї причини процес бродіння тіста відбувається по-різному. Так, якщо тісто зроблено в рідкому вигляді, то воно приготуватися швидше, ніж те, що буде густим.

 • . 2

  Якщо тісто не здобне, то визначити його готовність за часом буде складно. Тут головними ознаками готовності виступає гладкість, еластичність і обсяг. У готовому виді не здобне тісто збільшується рази на 2. Можливо, що під час приготування тісто деформується, і з’являться пори.

 • . 3

  Тому визначити готовність такого тесту можна шляхом натискання пальцем на поверхні тіста. У тому випадку, якщо, надавав на тісто, поглиблення швидко зникне, то значить тісто ще не зовсім готове. Коли тісто буде готове, поглиблення швидко не зникне.

 • . 4

  Дізнатися, як визначити готовність дріжджового тіста, якщо з нього печуться великі вироби можна по скоринці внизу. У тому випадку, якщо виріб готовий, корочка буде мати зарум’янений колір і легко відставати від форми, в якій готувалося. Можливо, що під час приготування в духовці корочка вироби стане дуже сухою. Розм’якшити її можна, поклавши зверху вологу серветку, а зверху накинути рушників, але сухий.

 • . 5

  Таким способом скоринка дуже швидко стане м’якою. Якщо скоринка не жорстка, то її можна просто накрити сухим кухонним рушничком, щоб не було засихання. Якщо з дріжджового тіста печеться булочка, то її готовність можна визначити, постукавши пальцями по скоринці внизу. Наявність чистого звуку буде свідчити про готовність булки.

 • . 6

  Також можна перевірити готовність дріжджового тіста, використовуючи зубочистку, а якщо її немає, то просту сірник. Витягнувши виріб з духовки, потрібно проткнути зубочисткою або сірником виріб в середині. Витягнувши паличку, потрібно спробувати її рукою. Якщо паличка залишиться сухою, то значить виріб готовий. У тому випадку, якщо вона волога або взагалі мокра, значить, виріб ще не готова і потрібно далі продовжувати його приготування.

 • . 7

  Колір скоринки також має велике значення в питанні готовності тіста. Вона повинна бути подрумяненной. Однак тільки за кольором скоринки орієнтуватися на те, готове чи ні тісто, не можна. Це лише один із зовнішніх ознак готовності тіста

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :