Як визначити резус фактор дитини?

як визначити резус фактор дитини ?

Вам знадобиться
 • Кров для аналізів
 • Антірезусіммуноглобулін
Інструкція
 • . 1

  Резус фактором називають білок, який розташовується на червоних кров’яних тільцях — еритроцитах. Їм володіють приблизно 85% населення планети. Таких людей називають резус-позитивними. Решту, чия кров не володіє антигеном, вважають резус-негативними. У звичайному житті це аніскільки не заважає нормальному функціонуванню організму, проте, якщо під час вагітності плід у резус-негативної матері володітиме білком, тобто, буде резус-позитивним, це може призвести до резус конфлікту.

 • . 2

  Імунна система матері почне виробляти антитіла до білку, який визначає резус фактор крові плоду як позитивний. В результаті, гинуть еритроцити плоду, загальна їх кількість зменшується, наслідком чого є розвиток анемії. При розпаді, еритроцити виділяють білірубін — речовина, отруйна плід і паралізує роботу його органів. Процес цей називається гемолітичною хворобою.

 • . 3

  Як же попередити розвиток подібних ускладнень? У першу чергу, потрібно пам’ятати, що резус-позитивний плід може розвинутися у резус-негативної матері, лише тільки успадкувавши антиген у батька. Тобто, якщо обоє батьків резус-негативні, ніяких проблем не буде. Якщо ж батько резус-позитивний, слід знати, як визначити резус фактор дитини до того, як невідповідність резусів завдасть шкоди плоду і матері. Необхідно вчасно стати на облік — не пізніше 7 — 8 тижня вагітності.

 • . 4

  Майбутній матері робляться аналізи, що визначають зміст резус-антитіл у крові. Аж до 28 тижня подібні аналізи проводяться щомісяця, потім матері вводять антірезусіммуноглобуін — спеціальний препарат, що блокує вироблення антитіл. Якщо ж резус-антитіла в крові все ж з’являються, жінку направляють в спеціалізовану клініку, профілем якої є резус-конфлікт. Невідповідність резус-факторів у матері і плоду не таїть небезпеки, якщо не пускати справу на самоплив, і вчасно зробити кроки щодо запобігання резус конфлікту.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :