Як визначити резус-фактор і групу крові?

як визначити резус-фактор і групу крові?

Вам знадобиться
 • Зразок крові
 • Клінічна лабораторія
 • Досвідчений лаборант
Інструкція
 • . 1

  Сучасна гематологія оперує таким визначенням, як резус-фактор. Ще зовсім недавно, приблизно 100 років тому, вчені з’ясували, що кров людини можна розділити на 4 основні групи. Для чого потрібно було вивчати резус-фактор і, що означає дане визначення? Відкриття резус-фактора стало закономірним етапом у дослідженні груп крові. Тепер, знаючи, як визначити резус-фактор і групу, можна уникнути багатьох проблем при лікуванні гематологічних захворювань.

 • . 2

  При змішуванні крові двох людей, еритроцити однієї людини можуть вести себе зовсім нейтрально по відношенню до кров’яним тільцям іншої людини. А можуть склеїтися, утворивши згусток — тромб. Австрійського вченого Ландштайнер зацікавила дана обставина. Він приступив до ретельного дослідження зразків крові і виявив дві речовини, раніше науці невідомі. Таким чином, виникли перші групи крові. Група А, в якій були присутні одна речовина, група В, в якої виявили іншого.

 • . 3

  До третьої групи віднесли кров з клітинами, в яких жодне з речовин виявлено не було. Пізніше, учні Ландштайнер виділили групу крові, клітини якої володіли обома речовинами. Дана система розділення крові на окремі групи використовується і сучасною медициною. Крім того, подальші вивчення груп крові виявили, що 85% населення нашої планети має якийсь ліпопротеїд, інакше резус-фактор, який розташовується на мембрані кров’яного тільця. Така кров вважається резус-фактор позитивною.

 • . 4

  Відсутність ліпопротеїду робить кров резус-фактор негативною. Як впливає резус-фактор на спадковість? Зрозуміло, що серед людей переважна більшість володіють кров’ю з позитивним резус-фактором. Точно визначити резус-фактор людини можна тільки дослідженням зразка його крові. Не володіючи достатньою освіченістю, багато батьків вважають, що дитина повинна наслідувати резус-фактор. Якщо у обох батьків, в крові резус-фактор присутній, значить і у дитини він повинен бути позитивним.

 • . 5

  Проте, ймовірність відсутності резус-фактора у немовляти виключити не можна, навіть якщо мати і батько дитини є носіям резус-фактора. Так як визначити резус-фактор дитини можна у вигляді домінантної ознаки, слід визнати його відсутність ознакою рецесивним. Невідомо, чи були в минулих поколіннях конкретної людини батьки з негативним резусом. У цьому випадку в дію вступають елементарні біологічні закони.

 • . 6

  Якщо кожен батько має домінантним ознакою позитивного резус-фактора і рецесивним негативним, імовірність народження дитини з рецесивним ознакою складе 25%. Батьків, також, цікавить, як успадковується резус-фактор, чи залежить від нього підлогу немовляти. Насправді, резус-фактор не є відповідальним за статеву приналежність малюка. Як дізнатися свій резус-фактор? Це можна зробити в будь-якій клінічній медичної лабораторії.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :