Як визначити рік випуску рушниці?

як визначити рік випуску рушниці?

Вам знадобиться
 • Рушниця
 • Упаковка з-під рушниці
 • Документи на рушницю
Інструкція
 • . 1

  У наш час безліч людей мають зброю, одним воно потрібно за професією, іншим для полювання. Також, є колекціонери — любителі, які збирають різні види зброї. Кожен з них хоче знати, як визначити рік випуску рушниці. Адже рушниці є й такі, на яких немає ні реєстрації, ні документів. Визначити рік випуску вельми складно, якщо немає відповідних знань. А є такі рушниці, про дату випуску яких ведуться суперечки навіть між фахівцями цієї справи.

 • . 2

  Є кілька способів, як дізнатися рік випуску рушниці. У деяких країнах, зброю проходило перевірку на безпеку. Після проведення такої перевірки на рушницю ставили клеймо, за яким визначалося, якого року випуску це рушницю. На популярні рушниці Іж тільки після 1922 року наносили клейма, які включали в себе чотири цифри. Вони і позначали рік випуску.

 • . 3

  Після 1954 року на рушницю ставили клеймо римськими числами. С 1971 року почали використовувати арабські числа. А в 1975 році арабські цифри вже перестали ставити. Замість цифр почали використовувати буквений код. Але в 1985 — 1988 роках були пропущені літери. Тому, щоб точно дізнатися дату виготовлення, потрібно подивитися каталог клейм.

 • . 4

  Якщо у вас є рушниця без документів, то ви по клеймам на рушницю можете визначити дату виготовлення даного рушниці. С 1972 по 1986 року на рушницю реєстрацій не було. Визначити дату випуску можна тільки за паспортом рушниці. Якщо паспорт загублений, то визначайте за серійним номером. Немає певного правила визначення року випуску всіх видів рушниць. Треба розглядати кожне окремо.

 • . 5

  Є різні моделі рушниць, і по-різному на них ставили клейма. Це можна враховувати, відповідаючи на питання, як визначити рік випуску рушниці. На моделі Маркеля, місяць і рік вибиті на ствольної блоці. На рушницю Зауер, потрібно дивитися на цифри, що знаходяться поряд з клеймами. Перші цифри позначають місяць, а дві наступні рік. На Зауер завжди є клеймо, а на планці марка фірми — людина з палицею.

 • . 6

  На мисливських рушницях є: клейма, які ставилися після випробування рушниці на безпеку, клейма з інформацією, робочі клейма і фірмові клейма. У робочих клеймах — вказувався номер деталей рушниці. Клейма фірмові — позначали назви заводу виробника.

 • . 7

  Тульські куркові рушниці почали випускатися ще в 1885 році. Але документи на них почали видавати в 1902 році, і була вибита буква Б. В 1957 році почалася маркування Тулок, букву Б замінили «БМ». В 1960 роках поставили марку ТОЗ- 63, потім ТОЗ- 66 , в 1974 році ТОЗ- 54, 1988 році ТОЗ- 80. А в 1990 році виробництво закрили.

 • . 8

  Німецькі рушниці мали клеймо державного герба, то-есть «орел». Потім поряд з орлос ставили букву «U» з короною, під короною «Nitro» і «N». Після випробування ставили клеймо з букв «U» і «В». Кожна рушниця з Німеччини, після випробування карбується буквою «V» з короною, а так само «W» і «S» з коронками вище них. На нарізних стволах буква «G», а під буквою корона. Якщо рушниця після ремонту, то ставлять клеймо з буквою «R», а над ним корона.

 • . 9

  На Бельгійських рушницях багато клейм: заводські марки, сорти сталі, розміри чока, написи фірми. Для всіх цих рушниць, є спеціальні таблиці-розшифровки. Якщо ви ні за якими, з вищевказаних ознак, визначити дату випуску не змогли, то потрібно звернутися до професіоналів, які зможуть допомогти вам у визначенні року випуску рушниці. Є рушниці, дату випуску яких навіть професіонали зможуть визначити тільки приблизно.

 • . 10

  Для того щоб визначити дату виготовлення рушниці, потрібно враховувати всі дрібниці: написи, цифри, знаки, букви і фірмові написи. А вже при звіряння написів з’ясувати код випуску буде не так важко. Але головне не те, якого року випуску рушницю, а то, придатне воно для використання без загрози для життя.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :