Як визначити струс мозку у дитини?

як визначити струс мозку у дитини?

Вам знадобиться
 • Струс
 • Симптоми
Інструкція
 • . 1

  Струс головного мозку (СГМ) відноситься до легкого ступеня ЗЧМТ (закрита черепно-мозкова травма). Виникає безпосередньо в результаті удару по голові. За статистикою, СГМ займає перше місце в дитячій травматології. Кожному другому дитині, яка надходить в дитячий стаціонар, лікарі ставлять цей діагноз. Це пов’язано з тим, що всі діти дуже активні і допитливі, а координація рухів і моторні навички у них до кінця не розвинені. І додатково до цього знижений почуття небезпеки. В результаті цього і відбуваються такі неприємні ситуації, які чреваті наслідками. Але, як не сумно, неуважність і халатність батьків до своїх дітей теж дуже сильно зросла. Так, причиною травматизму діточок до року є падіння з батьківських рук, сповивальних столиків, стільчиків для годування, колясок, ліжок, і. т. п. Хочеться відзначити, що діточок ніколи не можна залишати самих без нагляду, в іншому випадку все може обернутися не банальним струсом, а переломом кісток черепа та забоєм головного мозку. Основною причиною падіння діточок після року є падіння з висоти власного зросту. Так як після року дітки починають активніше ходити, а то і бігати, не бачачи при цьому нічого під своїми ніжками.

 • . 2

  Отже, як визначити струс мозку у дитини, є воно чи ні? Слід врахувати, що при струсі головного мозку симптоми можуть проявитися не відразу, а через кілька годин. Також можуть бути відсутні і сліди удару. Визначити струс мозку у дитини до року можна за наступними симптомами: відмова від їжі, часті відрижки, блідість, млявість, занепокоєння і постійний гучний плач протягом декількох годин. Дуже часто відбуваються і такі випадки, коли батьки залишають свою дитину на няню, родичів, вихователів у дитячому садку, і при їх недогляді дитина отримує травму. По поверненню, забираючи дитину, їм не повідомляється, що малюк був травмований. Через кілька годин у малюка можуть спостерігатися такі симптоми: блідість, млявість, сонливість, загальна слабкість, напади нудоти, блювоти, головні болі, порушення сну і занепокоєння. На голові, в місці удару, як правило, є сліди у вигляді гематом, вм’ятин, осаднения.

 • . 3

  Що ж робити в такій ситуації? Негайно викликати швидку допомогу, яка після огляду та оцінки стану дитини госпитализирует малюка в профільний стаціонар. У стаціонарі після огляду травматологом і неврологом малюкові зроблять рентген кісток черепа, ЕЕГ (електроенцефалографію), Ехо-ЕГ (луна-енцефалографію), нейросонографію. Кожен з цих методів допоможе виключити більш важкі прояви ЗЧМТ. Лікування струсу мозку здійснюється безпосередньо в стаціонарі. Дуже важливо створити малюкові фізичний і психоемоційний спокій. Також призначається медикаментозна терапія (індивідуально за симптомами). Необхідно ще раз відзначити, що симптоми струсу мозку можуть проявитися не відразу після отримання травми, а через кілька годин. Тому дуже важливо щодня акцентувати увагу на стан свого малюка, на його скарги; особливо, якщо протягом дня малюк перебував далеко від вас.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :