Як визначити вік кошеня?

як визначити вік кошеня?

Вам знадобиться
 • Терпіння
 • Уважність
 • Домашній вихованець
Інструкція
 • . 1

  Всі ми, без сумніву, пам’ятаємо знамениту фразу кота Матроскіна з мультфільму «Троє з Простоквашино»: «Вуса, лапи і хвіст — ось мої документи». Цей афоризм міцно увійшов у вжиток і викликає посмішку, проте популярний персонаж був не так вже й неправий. Зазвичай при покупці кошеняти на пташиному ринку, у знайомих або через розплідник, новоспечений власник отримує точну інформацію про дату його народження або його вік з похибкою в кілька днів. Однак, прийнявши відповідальне рішення врятувати життя пищати клубочки, викинутого безсердечними людьми на вулицю, на питання про те, як визначити вік кошеня, представляється можливим відповісти тільки завдяки його зовнішніми ознаками.

 • . 2

  Самим достовірним способом визначити вік кошеня «на дому» є перевірка його зубів. Приміром, у віці трьох-чотирьох тижнів прорізуються молочні різці, в 2 місяця з’являються все молочні зуби, в 4 — 5 місяців починають з’являтися корінні ікла, премоляри і моляри, до 5 — 6 місяцях змінюються всі молочні зуби. Крім того, по зубах можливо дізнатися і вік дорослого вихованця — у півторарічної кішки сточені центральні різці нижньої щелепи, в три з половиною роки аналогічний процес відбувається і з центральними різцями верхньої щелепи, тоді як до п’яти років можна виявити сліди стирання на іклах, а через рік — і на крайніх різцях. В 7 — 8 років починається процес зміни поверхні різців, а з 10 років — випадання різців, а пізніше і іклів.

 • . 3

  Визначити вік кішки можливо і по очах. Відомо, що всі кошенята народжуються сліпими, їхні очі починають відкриватися приблизно через тиждень (залежно від породи), тоді як повністю процес завершується протягом 10 — 14 днів після народження. Крім того, незалежно від породи всі кошенята у віці до трьох тижнів володіють райдужною оболонкою блакитного кольору, яка в подальшому проходить процес пігментації (якщо це передбачає порода тварини), що закінчується до 2, 5 місяцях. Отже, за наявності блакитних очей у кошеняти можна сміливо судити про те, що йому менше 10 тижнів. У дорослих кішок до шести років життя на кришталику ока з’являються тонкі лінії.

 • . 4

  Існує можливість визначення віку вихованця і по вухах: у немовлят вушні раковини нарівні з століттями щільно закриті. Через тиждень після появи на світ починається процес їх прочинення, завдяки чому кошеня починає чути. Тільки у віці трьох тижнів вушка піднімають таким же чином, як і у дорослої кішки. Як визначити вік кошеня відповідно до його поведінкою і активністю? У віці 2 — 3 тижнів вихованець активно повзає, починає стояти (хоча і невпевнено). У чотири тижні тварина стає активніше: йому цікавий навколишній світ, виникає бажання грати. У віці п’яти тижнів кошенята вже впевнено пересуваються.

 • . 5

  Необхідно враховувати, що всі «домашні» способи, як визначити вік вихованця, вкрай недостовірні. Кращим рішенням буде звернутися до ветеринара — лікар в точності визначить вік і стать кошеня, а при детальному огляді проконсультує і призначить лікування від можливих хвороб. Фахівець також проведе бесіду з власником про особливості харчування, догляду та виховання тварини на різних етапах його росту і розвитку.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :