Як визначити вологість в приміщенні?

як визначити вологість в приміщенні?

Вам знадобиться
 • Стопка або склянку
 • Термометр, шматок вати
 • Соснова або березова тріска
 • Свічка
Інструкція
 • . 1

  Дізнатися вологість у приміщенні, можна вдавшись як до традиційних «народним» способам, так і мають досить високу точність вимірів за допомогою спеціальних приладів. Як визначити вологість у приміщенні без допомоги приладів? Заповніть склянку на 1 / 3 холодною водою і поставте його в холодильник на 1 — 2 години.

 • . 2

  Коли температура води зрівняється з температурою повітря в холодильнику ( 3 — 5 градусів), дістаньте стопку і залиште в приміщенні, в якому потрібно визначити вологість на 5 хвилин. Якщо спочатку запітніле скло склянки через 5 хвилин стало сухим, в приміщенні низька вологість. У тому випадку, коли поверхня скла так і залишилася запітнілій, спостерігається середня вологість приміщення.

 • . 3

  Якщо волога, що сконденсувалася на стінках склянки, утворила патьоки, можна вважати що в приміщенні висока вологість. Є ще спосіб. Помістіть в приміщення тріску на тиждень. Спробуйте її зламати. Якщо тріска ламається з сухим тріском, в приміщенні не вистачає вологості. Якщо тріска зламалася беззвучно, вологість є середньою. У тому випадку якщо тріска не хоче ламатися, а тільки гнеться, в приміщенні висока вологість.

 • . 4

  Третій спосіб. Запаліть свічку і поспостерігайте за тим, як поводиться її полум’я. Стале вертикально полум’я може свідчити про підвищену вологість. Якщо ж вогник свічки відхиляється в сторони і його оточує рожевий ореол, це говорить про низький рівень вологості. Як дізнатися вологість у приміщенні за допомогою термометра? Дізнайтеся температуру повітря в приміщенні, визначивши її за допомогою термометра.

 • . 5

  Загорніть кінець термометра намоченою у воді ватою. Спостерігайте за падінням температури, дочекайтеся того моменту, коли значення температури перестане змінюватися і запам’ятайте його. За різницею температур сухого і мокрого термометра і психометрической таблиці визначте вологість у приміщенні. Визначення вологості за допомогою гігрометра.

 • . 6

  Застосування гігрометра забезпечує найбільш точне вимірювання рівня вологості. Принцип дії більшості гігрометрів грунтується на використанні різних матеріалів, які мають властивості змінюватися під впливом вологості. До таких матеріалів відносяться: знежирений волосся і органічна плівка, гігроскопічне речовина, електроліт (хлористий літій) і керамічна маса.

 • . 7

  Конденсаційний гігрометр дозволяє визначити точку роси по температурі охолоджувальної пластини, на якій сконденсувалася волога з навколишнього повітря і при відомому тиску обчислити вологість. Цей гігрометр володіє найбільш високою точністю. Але для будинку найбільш зручно буде придбати механічний гігрометр (власний, плівковий або ваговий).

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :