Як впливає вода на рослини: фізіологія рослин

як впливає вода на рослини : фізіологія рослин

Вам знадобиться
 • Визначник рослин
 • Кімнатні рослини
 • Світло
 • Вода
Інструкція
 • . 1

  Як впливає вода на рослини: фізіологія рослин. У житті рослини оточують нас повсюдно. Зелені рослини забезпечують нашу планету киснем, значить без них неможливе життя на планеті Земля, тому важливо знати, під дією яких факторів відбувається їх зростання. Вода — дуже важливий компонент, необхідний для життя рослин. У середньому, для нормального існування рослині необхідно 75 — 80% води від його маси. Вміст води в рослині залежить від умов середовища, віку рослини і його виду.

 • . 2

  Цікаво, як впливає вода на рослини? Вода в рослинах зустрічається в двох формах: пов’язана і вільна. Пов’язана вода виконує структурну функцію, забезпечує функціонування ферментів, органоїдів і клітини в цілому. Вільна вода має високу рухливість, виконує транспортну функцію — в ній розчинені живильні речовини, які вона доставляє до всіх частин рослини. Вода забезпечує терморегуляцію рослин, бере участь у процесі фотосинтезу, є середовищем, в якій відбувається обмін речовин.

 • . 3

  Щоб знати більше про рослини, необхідно займатися їх вивченням. Як називається наука про рослини? Вивченням рослин займається ботаніка. Ботаніка — це комплексна наука, яка займається вивченням внутрішнього і зовнішнього будівлі, особливостей поширення, життєдіяльності, екологічних характеристик (взаємодія з навколишнім середовищем) і еволюцію (розвиток) рослин. Ботаніку добре потрібно знати людям, які займаються розведенням рослин, щоб забезпечити їм всі необхідні для нормального розвитку умови.

 • . 4

  Часто зустрічаються любителі, які захоплюються квітами, але погано розбираються в ботаніці, тому трапляється таке, що іноді люди не знають видових назв своїх кімнатних рослин. Відповідь на питання, пов’язане з тим, як дізнатися назву кімнатної рослини, дуже простий. В даний час існує багато довідників-визначників рослин. Якщо такого визначника вдома немає, можна скористатися онлайн-визначником рослин. Для того щоб визначити назву рослини, необхідно вказати його життєву форму, тип втечі, розташування листя на стеблі, їх форму, забарвлення, поверхня, квітка, суцвіття та ін

 • . 5

  Не менш важливим є питання про розмноження рослин. Так, як відбувається запилення у рослин? Можна виділити 2 типу запилення: самозапилення (перенесення пилку з пиляків на рильце маточки того ж рослини) і перехресне запилення (перенесення пилку з 1 рослини на рильце маточки іншого). Перехресне запилення здійснюється за допомогою вітру або комахами. Залежно від типу запилення рослини набули ряд пристосувань (яскраве забарвлення квітки і аромат у насекомоопиляемих, легка і дрібна пилок у вітрозапилюваних, одночасне дозрівання тичинок і маточок у самозапильних рослин).

 • . 6

  Вивчаючи рослини, дуже важливо знати, про те, як світло впливає на рослини. Сонячне світло — важливий фактор, що впливає на життя рослин, без якого неможливий їх ріст і розвиток. Світло неоднорідний по спектрального складу: червоні і помаранчеві промені — головні постачальники енергії для фотосинтезу; сині і фіолетові промені — беруть участь у фотосинтезі, беруть участь в утворенні білків, УФ-промені стимулюють синтез деяких вітамінів, затримують ріст рослин і підвищують їх холодостійкість.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :