Як врятувати рослину від павутинного кліща?

як врятувати рослину від павутинного кліща?

Вам знадобиться
 • Квіти
 • Акарициди
Інструкція
 • . 1

  Кімнатні рослини — справжня відрада для багатьох домохазяїнів. А часто — і справжнє захоплення, хобі, яке повністю заволодіває думками і почуттями любителів домашніх квітів. Як вони самі над собою жартують — це на межі якоїсь невиліковної хвороби … Але це — жартування над собою, а от поразка домашніх квітів павутинним кліщем — це вже не жарт, це і справді важка хвороба. Правда, виліковна, якщо знати, як врятувати рослина, і приймати необхідні невідкладні заходи.

 • . 2

  Визначити, що рослина уражена павутинним кліщем нескладно — за характерною білястій павутинці на тильній стороні листа, в якій ледь помітно неозброєним оком якесь ворушіння. Розглянувши уражену ділянку за допомогою сильної лупи, можна побачити «винуватця» — маленького кліща з тільцем округлої форми. Колір часто варіюється — від зеленувато-жовтого до червонуватого. Чим же він небезпечний? Кліщ харчується клітинної рідиною листя рослин. Уражені листки покриваються білими точками, павутинкою і висихають. Через швидке розмноження кліща, хвороба за короткий термін може поширитися на всю рослину, що призведе до його загибелі.

 • . 3

  Як доглядати за кімнатними рослинами, які зазнали нашестя павутинного кліща? Треба знати, що кліщ — це не комаха, і на нього можуть не діяти багато інсектициди. У боротьбі з ним, швидше, треба скористатися акарицидами (або інсекто-акарицидами). Для прикладу можна навести Фитоверм, Вермітек, Актофіт. На жаль, ці препарати не цілком безпечні для людини. До того ж, як правило, знищують тільки дорослі особини, не вражаючи відкладені яйця кліща, тому, для повної ліквідації популяції, обробку слід повторювати не менше 3 разів з інтервалом 10 днів. Можна спробувати народні кошти. Так, серед опитаних квітникарів вважається, кліщ дуже не любить часник, тому вони стверджують, що допомагає обприскування листя часниковим настоєм. Можна навіть залишати близько ураженої рослини дрібно нарізаний часник в блюдце.

 • . 4

  Інші квітникарі радять мильний розчин або настій з коренів кульбаби. Є поради закрити уражену квітка в герметичний пакет на 2 — 3 дня, поклавши всередину вату, просочену засобом від тарганів. Слід обов’язково пам’ятати, як захистити рослини, ще не піддалися поразці кліщем. Кліщ любить суху і теплу атмосферу, тому звичайне обприскування водою і протяг, підвищена вологість — вже непогані профілактичні заходи.

 • . 5

  Незважаючи на свої маленькі розміри, паразит цей вельми рухливий, тому уражені рослини треба негайно перевести в карантин, щоб виключити поширення зарази. Місце, де стояли горщики з ураженими квітами, треба ретельно вимити з миючими засобами, а потім непогано б ще й обробити розчином нашатирного спирту. Квітникар, перш, ніж вирішувати цікаві питання як схрещувати рослини, повинен бути впевнений у здоров’я своїх «підопічних». Постійний моніторинг стану та нехитрі, але безперервні заходи профілактики хвороб збережуть домашні квіти в здоровому вигляді.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :