Як встановити душову кабіну вдома?

як встановити душову кабіну вдома?

Вам знадобиться
 • Вивчити модифікації душових кабін
 • Вивчити схеми монтажу тих моделей душових кабін, які підходять вам
 • Обзавестися повним комплектом інструментів і будівельних матеріалів для монтажу
Інструкція
 • . 1

  Що робити і як встановити душову кабіну вдома? Побоювання є завжди: купити і не знати, що робити з набором пластику і заліза. Душова кабіна, як би там не було, коштує недешево, і зіпсувати конструкцію через незнання або розбити скла — буде шкода. Але, вивчивши інструкцію з встановлення і володіючи деякими будівельними навичками, ви швидко розберетеся в алгоритмі монтажу душової кабіни і зможете провести установку її самостійно! У кожному разі, це буде дешевше, ніж послуги монтажників компанії-постачальника і безпечніше, ніж послуги кустарів-одинаків.

 • . 2

  встановити душову кабіну своїми руками складно, але можна. Перше правило установки душових кабін: все кабіни, як дорогі, так і бюджетні, встановлюються по одній і тій же схемі. І поводитися з різними варіантами кабін необхідно однаково — тобто, акуратно!

 • . 3

  Все душові кабіни діляться на цілісні і кутові. Кутова кабіна монтується трохи інакше, ніж цільна — в її конструкції відсутній одна стінка, і кріплення кабіни здійснюється зазвичай в кутку ванної кімнати — до стін та підлоги. У цьому випадку стінку замінює стаціонарна стіна ванної кімнати, оброблена керамічною плиткою. Цілісна кабіна складніше в пристрої, але простіше в монтажі — вам необхідно з’єднати всі компоненти кабіни, а кріплення виробляється тільки до підлоги.

 • . 4

  Для монтажу душової кабіни вам знадобиться набір інструментів — дриль, розвідний ключ, викрутки, будівельний рівень. З будівельно-оздоблювальних матеріалів — гнучка проводка для води, силіконовий герметик, герметизатор різьбових з’єднань.

 • . 5

  Вам обов’язково знадобиться другий монтажник, так як поодинці душову кабіну встановлювати складно і незручно.

 • . 6

  При виборі душової кабіни ви вже повинні точно знати кілька обов’язкових пунктів: розміри вашої ванної кімнати, розміри конкретного місця, де буде встановлюватися кабіна, розміри різьбових з’єднань, до яких буде підключатися проводка води, а також розміри з’єднання піддону кабіни з каналізаційним виводом в підлозі.

 • . 7

  Зрозуміло, слід вивчити конструкцію самої кабіни, матеріали та особливості кріплення піддону і стінок. Головне, що ви вже точно знаєте, де і до чого ви будете кріпити свою душову кабіну! Так вибирати набагато простіше.

 • . 8

  Ваша душова кабіна повинна вписуватися за габаритами у відведений для неї простір. Обов’язково врахуйте 30 — 40 см з кожного боку кабіни при монтажі — ви повинні мати до неї доступ, щоб проводити технічне обслуговування!

 • . 9

  Якщо ваш санвузол знаходиться в процесі ремонту — встановлювати душову кабіну потрібно в першу чергу! Він вимагатиме значно більше вільного простору, ніж інші елементи вашої ванної кімнати.

 • . 10

  Обов’язково врахуйте висоту кабіни і додайте 25 — 30 см — це простір вам знадобиться для проведення монтажу даху кабіни. Якщо не розрахуєте — ваша кабіна може залишитися без купола, і стеля у ванній кімнаті буде постійно вологий.

 • . 11

  Зверніть увагу на посилення піддону і стінок душової кабіни. Якщо у вас тільки голий пластик — ви ризикуєте його випадково проломити. Намагайтеся шукати душові кабіни з посиленням поверхонь — вони надійніші.

 • . 12

  Не забудьте вивчити необхідний тиск, яке зазначено в паспорті виробу. Там зазвичай вказуються величина робочого тиску в комунікаціях кабіни і вхідний тиск водопроводу, яке потрібно для нормальної роботи гідросистеми.

 • . 13

  Перед установкою душової кабіни проведіть її пробну збірку в точці квартири або будинку, де вистачає місця. Так ви вивчіть деякі тонкощі монтажу елементів конструкції, і вам буде набагато простіше збирати кабіну у ванній кімнаті, де місця дуже мало.

 • . 14

  Спочатку проводиться складання піддону. Вам знадобиться відрегулювати по висоті ніжки піддону так, щоб до нього можна було під’єднати і зміцнити слив з донним клапаном, який ще прийнято називати «трап». При цьому не забудьте врівноважити піддон рівнем, щоб він стояв ідеально паралельно до підлоги. Проведіть перше гідравлічне випробування — залийте в піддон води і перевірте, чи не протікає з’єднання піддону з каналізаційною трубою. Після цього залийте трап герметиком.

 • . 15

  Перед установкою кабіни підключіть електрику до мережі і перевірте її справність. При необхідності потрібно змастити вентилятор, перевірити роботу радіо та освітлення, закріпити проводи більш надійно, щоб вони не заважали збірці.

 • . 16

  Перевірте кріплення стінок душової кабіни один до одного, комплектацію кріплень і якість кріплення. Можливо, доведеться використовувати у вашій ситуації більш потужні болти з шайбами або збільшити кількість кріпильних з’єднань для надійності.

 • . 17

  Для герметизації найкраще використовувати акриловий герметик — він має надміцністю і відмінною герметичністю. Але використовувати його потрібно тільки c зовнішнього боку кабіни і тільки тоді, коли ви все повністю встановили, перевірили. Для внутрішніх поверхонь, що вступають у контакт з водою, використовуйте силікон!

 • . 18

  Не забудьте встановити у ванній кімнаті додаткову розетку або протягнути глуху проводку для під’єднання електричної системи душової кабіни. Переконайтеся, що підключення надійно ізольовано від води. Розумно перевірити стан вентиляції у ванній кімнаті — душова кабіна дає багато пари.

 • . 19

  Перед останньою фазою монтажу також перевірте правильність і справність розводки холодної / гарячої води.

 • . 20

  Тепер можна проводити монтаж бічних стінок, які встановлюються на піддон, паралельно ставляться дверні напрямні, і все це кріпиться між собою стандартними і додатковими кріпленнями, а потім заліватся герметиком. Кріпляться також стінки і до піддону. Потім на стінки зверху встановлюється купол кабіни і також герметизується.

 • . 21

  Наприкінці підключається і ще раз перевіряється електрика. Тепер кабіна повинна простояти добу, поки не засохне герметик.

 • . 22

  Тільки після цього вся конструкція кабіни стає на своє належне місце, проводиться під’єднання піддону до зливного трапа і здійснюється підключення гарячої та холодної води. Тут ви проводите друге гідротехнічна випробування з’єднань на герметичність. І тільки тепер можна навішувати і кріпити двері. На цьому монтаж душової кабіни можна вважати закінченим!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :