Як встановити розетку для електроплити своїми руками?

як встановити розетку для електроплити своїми руками?

Вам знадобиться
 • Інструменти
 • Розетка
Інструкція
 • . 1

  Електрика щільно увійшло в повсякденне життя. Без нього сучасна людина відчуває абсолютно безпорадним. Адже вже давно все відвикли небудь робити своїми руками, наприклад, випрати білизну, нарізати овочі, замісити тісто і т. д. Але для того, щоб ці розумні електричні машини працювали, їм необхідне живлення. Саме для зручності підключення в електричну мережу і придумані адаптери-розетки. У деяких випадках потрібні незвичайні розетки, а специфічні, наприклад, для підключення кухонних електроплити. Для однофазної плити досить розетки, що має три роз’єми. Також така розетка повинна витримувати і потрібну навантаження по струму. Для правильної самостійної її установки потрібно знати, як встановити розетку такого типу.

 • . 2

  Насамперед, потрібно відзначити, що розетки такого типу можуть бути тільки зовнішніми (їх не можна сховати в стіну). Для установки розетки на стіні буде потрібно підкласти під неї ізолюючу текстолітову прокладку. Обов’язково стежити за тим, щоб розетка була правильно зорієнтована в просторі. Це контролюється з написів на кришці розетки: вони повинні бути розташовані горизонтально. Перевірити відсутність напруги в електропроводці і тільки після цього приступити до підключення проводів до клем розетки. Потім закріпити розетку на стіні за допомогою пластикового дюбеля з саморезом. Причому дюбель повинен бути не товще, ніж 5 — 6 мм, інакше він не пройде в стандартне кріпильний отвір, розташоване на розетці. Хоча зараз всі користуються, в основному, мобільним зв’язком, але іноді виникає необхідність і в звичайному телефоні-факсі. Щоб їм користуватися придасться знати, як підключити телефонну розетку.

 • . 3

  Розібравши розетку для телефону, можна побачити 4 клеми для приєднання проводів телефонної лінії. Розташувавши розетку пластиковим виступом вниз, підключити обидва дроти до правого боку розетки. Зібрати корпус розетки і закріпити її в зручному місці, прихованому від очей, за допомогою пластикового дюбеля і самореза. Тепер можна вставити штепсель в розетку і перевірити наявність гудка в трубці. Якщо ж буде використаний 4-провідний роз’єм для під’єднання телефону в розетку, то правильність підключення потрібно визначити дослідним шляхом, підбираючи можливі комбінації з’єднання проводів, контролюючи при цьому поява гудка в трубці телефону після кожної комбінації. Але в основному доводиться проводити установку і заміну електричних розеток. Тому знадобляться поради, як підключити розетку такого типу.

 • . 4

  Перш ніж приступати до робіт з електропроводкою, треба переконатися, що вона повністю знеструмлена. Після цього можна демонтувати стару розетку, що прийшла в непридатність, і приступити до підключення нової. Щоб контакти між електричними проводами і клемами розетки були надійними, і не доводилося періодично підкручувати кріпильні гвинти, необхідно використовувати гровери. Для ще більшої надійності контакту зробити на кінці кожного проводу петлю, через яку буде проходити затискної гвинт. До того ж збільшується площа зіткнення дроти з клемою розетки, що зменшує вірогідність спалаху розетки при великому навантаженні на неї. Якщо раніше говорилося про заміну старих розеток на нові, то тепер розповість про те, як зробити розетку в абсолютно новому місці. Розмова буде йти про накладної розетки. Для початку відзначити місце розташування нової розетки. Зазвичай вона розташовується на висоті до 1, 5 м над підлогою. Відстань до найближчого трубопроводу повинна бути не менше 0, 5 м. Проводку проводити в коробі на висоті не більше 0, 3 м від підлоги. Підключення проводки і розетки починати тільки після того, як переконатися, що всі електроточки знаходяться не під напругою. Приєднати проведення з одного боку до клем розетки, а з іншого боку-до джерела струму. Тепер закріпити розетку до стіни за допомогою пластикового дюбеля і самореза, попередньо підклавши під неї ізолюючу прокладку з текстоліту.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :