Як хвалити себе?

як хвалити себе?

Вам знадобиться
 • Дзеркало
 • Папір і ручка
 • 5 вільних хвилин вранці і ввечері
 • Увага до себе
Інструкція
 • . 1

  Згадайте, як давно ви робили собі щирі компліменти? А коли захоплено милувалися своїм відображенням у дзеркалі або азартно підморгували йому? Якщо ви не можете пригадати нічого подібного, глибоко в надрах вашої підсвідомості засів жорсткий внутрішній критик, що руйнує вашу самооцінку і перешкоджає вашим успіхам. Пора покласти цьому край — навчитеся хвалити і схвалювати себе!

 • . 2

  Звичка до самоодобренія виробляється у людей, вихованих на жорсткій критиці, нелегко. Швидше за все, спочатку ви будете забувати робити собі компліменти, а запропоновані нижче вправи можуть здатися вам дурною витівкою і дитячістю. Слід зробити над собою зусилля і подолати цей внутрішній опір — воно коштує того. Почніть з традиційних вправ перед дзеркалом.

 • . 3

  Щоранку, дивлячись на своє відображення, робіть собі компліменти не менше 5 — 7 хвилин. Не бійтеся переборщити: якщо у вас взагалі виникло питання, як хвалити себе, нескромність і самовдоволення вам не загрожують! Стоячи перед дзеркалом, уважно подивіться у свої очі. Чи не відводячи погляду, вголос розкажіть відображенню про те, наскільки приваблива у нього зовнішність.

 • . 4

  не відбуватися черговим «відмінно виглядаєш!», Формулюйте компліменти як можна більш конкретно. Похваліть очі, волосся, шкіру, посмішку, особливий вираз очей, ямочку на підборідді і т. д. Похваливши свою зовнішність, переходьте до внутрішнім якостям. Захопитися своєю кмітливістю, добротою, професіоналізмом, товариськістю, кругозором, м’якістю або рішучістю, знайдіть в собі якомога більше позитивного.

 • . 5

  Спочатку це буде важко робити, особливо вголос, але нехай це вас не зупиняє, скоро ви звикнете! Заведіть правило: заохочуйте себе добрим словом за кожне, саме крихітне досягнення. Винесли відро зі сміттям, зробили пробіжку, стрималися і не нагрубили начальнику? Неодмінно скажіть собі: «Ай да я, ай да молодець!»

 • . 6

  Спочатку відзначати свої успіхи автоматично буде складно, тому психологи, пояснюючи, як правильно хвалити себе, радять щовечора виписувати свої маленькі перемоги (не менше 3 — 5 щодня ) на аркуш паперу і заохочувати себе за кожну окремо. Заведіть «Почесний лист». Випишіть на папері як мінімум 50 ваших великих успіхів, починаючи з дитинства, і 20 позитивних рис характеру, якими можна пишатися.

 • . 7

  Носіть цей лист з собою і як можна частіше заглядайте в нього. Заведіть «Копилку компліментів». Всякий раз, коли ви отримуєте похвалу від інших, записуйте її на папір і опускайте в скарбничку. Періодично витрушуйте папірці і зачитуйте їх собі вголос, з виразом.

 • . 8

  Щотижня заохочуйте себе за найбільші перемоги і досягнення особливими подарунками, відпочинком, тим, що може принести вам задоволення і на що зазвичай не вистачає часу. Ніколи не сваріть себе. Ніколи! Навіть якщо ви зробили помилку, подумайте, чого ви навчилися в цій ситуації, як можна уникнути подібних промахів у майбутньому і похваліть себе за стійкість і витримку.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :