Як з’явився перший глобус?

як з'явився перший глобус?

Вам знадобиться
 • Енциклопедія
 • Інтернет
 • Пізнавальні журнали
Інструкція
 • . 1

  Як би не було дивним, але першими глобусами, які були винайдені на землі, були глобуси зоряного неба. На думку стародавніх людей, небесне склепіння був перекинутий на д землею, а по ньому постійно пропливали Сонце і Місяць, багато інших незвідані світила. Перші зображення зірок на кулі були намальовані ще в Давньому Єгипті і в арабських країнах.

 • . 2

  Вони використовувалися під час мореплавання в якості орієнтира. У літописах також зустрічається згадка про зоряне глобусі, винайденому Архімедом ще в далекому другому столітті до нашої ери. На думку більшості істориків, він був зроблений зі скла. Навіть ходить легенда, що Архімед зміг створити глобус, який не тільки точно копіював зоряні простори, а й емітував рух усіх небесних світил.

 • . 3

  Сказати точно, як з’явився перший глобус землі і коли неможливо. Але можна стверджувати, що цей сталося лише після того, як учені остаточно підтвердили кулясту форму Землі. До цього багато хто вважав, що Земля має форму плоского диска. У другому столітті до нашої ери Ератосфен точно обчислив довжину меридіана земної кулі. Саме в цей час багато вчених почали погоджуватися з теорією, що земля обертається навколо сонця.

 • . 4

  Передбачається, що приблизно в цей час Кратес, грецький філософ, винайшов перший глобус, який зображував Землю. Тільки в п’ятнадцятому столітті нашої ери вчені почали більш детально вивчати будову землі, її форму, обрис і так далі. З’явилася дуже гостра необхідність картографувати землю.

 • . 5

  Її почали зображати у формі кулі, а всі напрацювання використовувалися в мореплаванні, де постійно редагувалися. Але коли з’явився перший глобус Землі, яким ми користуємося сьогодні? Не так вже давно — в 1492 році. Спочатку на глобус наносилися стародавні карти, потім останні удосконалилися і перемальовувалися на круглому макеті Землі.

 • . 6

  Але вже тоді на глобусі були зображені полюса, екватор, меридіани, полярні арктичні і антарктичні кола. Розвитком епохи глобуса вважається епоха Г. Меркатора. Він найпершим вжив слово «атлас», яке згодом стало універсальним терміном, використовуваним в картографії.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :