Як з’явився вогонь на землі?

як з'явився вогонь на землі ?

Вам знадобиться
 • Думки істориків
 • Інтерес
Інструкція
 • . 1

  З найдавніших часів людина користувався вогнем. У деяких печерах Європи, Африки та інших континентів люди існували більш сотень, тисяч років тому, яскраве тому доказ — обпалені кістки, так звані «докази», які свідчать, що в печерах хтось розводив вогонь. Багатьох істориків завжди цікавило питання, про використання древнім людиною вогню. Однак, найбільш інтригуюче це те, як з’явився вогонь в печерах людей, тобто, як саме вони навчилися ним користуватися. На цю тему побудовано чимало здогадок, від міфічних і релігійних, до суто прагматичних, що базуються на географічних методах.

 • . 2

  Вчені сходяться в одному, спочатку, перші люди навчилися ним користуватися, і тільки потім розводити самостійно. Поява вогню серед людей було епізодичним, дуже рідкісним, наприклад, попадання блискавки в стовбур дерева або виверження вулканів. У зороастризмі (культ вогню на території Ірану і частини інших країн), до появи мусульманства, вогонь вважався живим.

 • . 3

  Тому, як у пустелі іноді вибивався фонтан нафти і під високою температурою загорявся, для первісної людини — це було не що інше як диво, тому культ вогню пустив великі коріння, в народи, що населяли нинішній Близький Схід аж до Середньовіччя. Але, як люди добували вогонь, питання досить складне. Адже в пустелі він міг з’явитися з-під землі, в лісах він міг виникнути при лісовій пожежі. У більшості випадків, до тих пір, поки людина не навчився створювати його сам, вогонь від палаючого дерева постійно підтримувався на протязі десятків років! І втрата його, практично, означала для племені або групи людей смерть від холоду.

 • . 4

  Здогадок, як конкретно людина запалив самостійно перше багаття, безліч, але в принципі, не так важливо як саме він його запалив. Набагато важливіше, як людина використовує вогонь для своїх потреб. Первісні люди почали користуватися вогнем не тільки для приготування їжі, а й для обробки різних матеріалів. Починаючи з обпалення глиняних горщиків, продовжуючи плавкою міді, а згодом і заліза.

 • . 5

  Найпоширеніша теорія, як людина зауважив, що мідь і залізо можна плавити, це валялися шматки міді біля багаття (що виглядали як звичайні камені), на які людина звернув увагу. Окремі «камені» (які виявилися міддю) починали плавитися, однак, коли людина прибирав вогонь від них, вони застигали і приймали таку форму, яка була сформована ним самим. З часом, для людини стало неважливо, як горить вогонь, тому як він сам навчився розпалювати його за допомогою іскор від каменів або кременю.

 • . 6

  Хоча, в різних частинах нашої планети його могли розпалювати по-різному. Індіанці, що живуть на Алясці, натирали два камені сіркою, потім просто вдаряли їх один об одного, після чого кидали палаючий камінь в суху потерть і гілки. У Індостані і на території нинішнього Китаю про бамбукову палицю били глиняний шматок, а ескімоси били шматком кварцу про шматок піриту, отримуючи величезний сніп іскор. Більшість індійців в розводили вогонь ще при конкістадори, за допомогою розтирання двох паличок. У кожному разі, кожна цивілізація на планеті рано чи пізно, але навчилася розводити вогонь, це став свого роду тест кожної майбутньої нації на розвиток інтелекту.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :