Як з’являється благодатний вогонь: міфи і реальність

як з'являється благодатний вогонь: міфи і реальність

Вам знадобиться
 • Свічки
 • Вогонь
Інструкція
 • . 1

  Найбільшим чудом православного християнства вважається зішестя Благодатного вогню. Вперше про це чудо згадується в літописі 4 століття, але в ній описуються легенди, які дійшли до цього часу з більш давніх часів. Чіткої дати, коли вперше було побачено дане чудо, не існує. Суперечки про те, сходить Чи Благодатний вогонь сам, або його підпалює священнослужитель, що знаходиться під час обряду в храмі, йдуть до цих пір. Але навіть, при всіх сучасних нових технологіях, дати відповідь на питання, як з’являється Благодатний вогонь, ніхто чітко і ясно не може.

 • . 2

  Благодатний вогонь з’являється напередодні Воскресіння Христова, в Кувуклії (це каплиця у того місця, де Христа поклали в труну). Увечері, перед зішесттям Благодатного вогню, всі свічки і лампади в храмі гасять, священнослужителі, які проводять обряд, роздягаються біля входу в храм, до нижньої білизни і тільки після цього, проходять для здійснення таїнства в спеціально відведену кімнату. Туди ж вноситься лампада, призначена для Благодатного вогню. Потім двері закривають і опечатують. Потім в храм входить молодь, це так само є обов’язковою вимогою обряду, всі починають молитися про те, щоб Богородиця і Господь дарували всім прихожанам Благодатний вогонь. За тим, як запалюють Благодатний вогонь, зараз мають можливість спостерігати не лише парафіяни, які перебувають на місці даного дійства, а й усі бажаючі, які дивляться прямий ефір по телебаченню.

 • . 3

  Право проводити таїнство зішестя Благодатного вогню мають Вселенський Константинопольський Патріарх і Верховний Патріарх — Католикос всіх вірмен. У ті часи, коли Єрусалимом правили мусульмани, вірменський католікос заплатив величенний викуп за те, щоб провести обряд на самоті, але час ішов, а вогонь не з’являвся. У цей час біля храму зібралися парафіяни, які так само молилися про зішестя Благодатного вогню, серед них був і константинопольський патріарх. Під час його молитви небо освітило заграва і в колону, біля якої стояв патріарх, вдарила блискавка, в усі сторони розлетілася тисячі іскор, свічки в руках парафіян самі загорілися. Таким чином, відбулося зішестя Благодатного вогню. З тих пір, влади правившие Єрусалимом, наказали здійснювати обряд тільки константинопольському патріарху, а вірменському католікос дозволяється бути присутніми при виконанні обряду поруч.

 • . 4

  Існує й інша версія виникнення цього дива. У той час коли в Єрусалимі у влади були правителі іншої віри, мусульмани, щоб народна віра в православ’я не вичерпалася, священнослужителі вирішили зміцнити її за допомогою чуда. Цим дивом і виступив Благодатний вогонь, як зробити Благодатний вогонь при закритих дверях, явивши тим самим парафіянам чудо, у священнослужителів особливих труднощів не виникло, а потім на протязі ось вже декількох століть просто підтримувати віру за допомогою спритності рук і всіляких хитрощів. Такої версії дотримуються атеїсти, але і їм протягом усього цього часу так і не вдалося викрити священнослужителів в обмані, так само існують ще деякі моменти, які не піддаються науковому поясненню.

 • . 5

  У той час як відбувається сходження Благодатного вогню, свічки і лампади у храмі, можуть загорітися самі по собі, те ж саме відбувається і зі свічками деяких парафіян. Священнослужителі відкривають запечатану двері і виносять Благодатний вогонь, роздаючи його всім навколо. Перші десять хвилин Благодатний вогонь не обпікає, багато прихожан беруть його в долоні і навіть вмиваються їм, але ні на шкірі, ні на волоссі ніяких пошкоджень немає. Потім Благодатний вогонь спеціальними авіарейсами доставляється на Кіпр і до Греції і вже звідти лунає по всьому світу. Сходження Благодатного вогню є дуже символічним, згідно з переказами, той день, коли Благодатний вогонь не зійде, буде останнім днем для людства перед Другим пришестям Христа і Страшним Судом.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :