Як заготовлювати лікарські рослини?

як заготовлювати лікарські рослини?

Вам знадобиться
 • Рослини
 • Нирки
 • Коренеплоди
Інструкція
 • . 1

  Для тих, хто піклується про своє здоров’я, не новина, що багато рослин мають лікарськими властивостями. Лікувальними можуть виявитися і насіння, і нирки, і суцвіття, і листя, так що, визначаючись зі способом заготовки, важливо точно дізнатися, в якій частині заготовленої рослини міститься найбільша кількість поживних речовин. Так само дуже важливо дотримати час заготівлі, інакше рослина втратить свої властивості, про що може свідчити втрата природного забарвлення суцвіть або ж висока крихкість після сушки.

 • . 2

  Не можна забувати, що лікарські рослини — це обмежений ресурс, за яким потрібен дуже дбайливий догляд. А значить, не можна щороку збирати трави в одному і тому ж місці. Заготовлюючи однорічні рослини, потрібно обов’язково залишати значну кількість трав для природного відновлення середовища. А в тому випадку, якщо відбувається збір кореневої частини багаторічників, то самим зручним часом для цього будуть перші осінні місяці, коли осіменіння вже пройшло. І повертатися на це ж місце можна не раніше, ніж через 3 року.

 • . 3

  Важливо пам’ятати про те, що в екології існує такий термін, як «зона екологічних забруднень». Заготівля лікарських рослин вимагає уникати подібних зон, а значить, бажано збирати трави на віддаленості не менше 30 км від населеного пункту. Вся справа в тому, що будь-які рослини легко накопичують токсичні речовини, які потім не виводяться з них, а значить, при будь-якому вживанні потрапляють в людський організм, що може спровокувати сильне отруєння, замість бажаного поліпшення самопочуття.

 • . 4

  У кожної рослини є свої правила заготівлі, яким необхідно слідувати, але в цілому легко визначити їх готовність за загальними зовнішніми ознаками. Так, суцвіття повинні легко подрібнюватися при натисканні. Добре, якщо квітки потемніли або не змінили первісного тону. І листя, і стебла рослин мають стати крихкими, втративши свою гнучкість. Будь-які кореневища, хоча на дотик і залишаються щільними, повинні ламатися і бути сухими на зламі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :