Як заготовлювати сіно на зиму?

як заготовлювати сіно на зиму ?

Вам знадобиться
 • Коса
 • Граблі
 • Суха погода
Інструкція
 • . 1

  Косят траву у фазі стиглості. Роблять ручними косами, кінними, тракторними косарками і триммерами. Починають готувати сіно в першій половині червня. Кращим вважається корм, який складається з тонконога, луговий тимофіївки, польовиці, пирію, мурога. Погане сіно виходить з осоки, ситника. У ньому невелику кількість протеїну та інших речовин. У результаті тварини повільно набирають вагу. Існує багато способів, як заготовлювати сіно.

 • . 2

  Косят траву вручну і механізованим способом. Готувати сіно косою. Краще тракторної косаркою. Скошують траву по периметру, просуваючись до центру. Так формуються рівні покоси, зручні для сушіння, збирання. Траву сушать до стадії ламкості. Перевірити, готове чи сіно, можна так. Опустити руку в середину покосу. Якщо руці прохолодно, значить, не кондиція. Якщо ні, то можна сіно стоговать. Вся мудрість як косити сіно полягає в тому, щоб на покіс не пішов дощ.

 • . 3

  Вирощування картоплі під сіном цілком можливо. Для цього грунт НЕ скопують, а на плантації формують грядки з скошеної і висушеної трави. І під сіно підсовують бульби. За осені збирають багатий урожай. Бульби свіжі, не зіпсовані, немов вимиті. Для вирощування не потрібно практично ніякої земляний роботи. На городі під мульчею не ростуть бур’яни, немає колорадського жука, виходить хороший перегній. Простий спосіб як садити картоплю під сіно.

 • . 4

  Щоб отримати якісне сіно, необхідно дотримуватися технологію приготування. Додає цінність досушування вентиляційним способом. Науково доведено, що в 100 кілограмах такого сіна міститься на 3 кг протеїну більше, ніж в сіні, яке дозріває в покосах. Провентилювати корм краще засвоюється тваринами. Перетравність становить 76%, що на 6 пунктів вище звичайного. Сьогодні багато технологій, що відповідають на питання, як зробити сіно поживним.

 • . 5

  Готують сіно на зимовий період для годівлі тварин. Зберігають під навісами, в стогах. Правильно скласти сіно в стіг на лузі потрібна практика. Підстава готують з гілок дерев. Потім складають корм так, щоб не розповзався і під час дощів сіно не промокає. Спочатку формують стіг з боків, а потім закладають центр. Верх влаштовують пірамідальної або круглої форми і приладнують довгими лозинами. Багато хто не знає, як називається стіг сіна по-іншому. Це просто велика копиця.

 • . 6

  Заготівля сіна на зиму для великої рогатої худоби, коней, інших тварин, сполучена зі знанням технології його закладання на зберігання. Неправильне зберігання може зіпсувати справу, в яку вкладено велику працю багатьох людей. При неправильному стогованія сіно дощовою восени може промокнути і прогіркнути. Ефективність такого корму знижується, що позначається на продуктивності поголів’я. Готувати сіно потрібно в суху погоду, а також способом активного вентилювання.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :