Як закінчити виступ?

як закінчити виступ?

Вам знадобиться
 • Ручка
 • Папір
 • Блокнот
 • Комп’ютер
Інструкція
 • . 1

  Завершити свій виступ часом буває дуже складно. Зазвичай сказані слова в кінці, довго звучать у вухах слухача. Такі слова, що підводять підсумок усього виступу, часто залишаються в пам’яті набагато довше, ніж сам виступ. Звичайно, новачки в цій справі про це не замислюються і фінал їхнього виступу тому буває зім’ятим і нецікавим.

 • . 2

  Для початку, пам’ятайте, що не варто в кінці виступу говорити про те, що ви закінчили і вам більше нема про що говорити. Це найголовніша помилка. Тому бажано підсумок виступу спланувати заздалегідь. Можна навіть приготувати кілька варіантів закінчення розмови. Потім, вже в залежності від реакції слухачів, вибрати одне і закінчити їм виступ. Головне не забути все записати на папір або в блокнот.

 • . 3

  Бувають такі оратори, які зовсім не знають, як закінчити виступ. Вони довго говорять, а потім різко в середині розмови починають збиватися в мові. При цьому намагаються як — то закінчити свій виступ, а потім зовсім замовкають, нічого не повідомивши публіці. Дуже великою помилкою буде, якщо різко перервати свій виступ. Закінчення завжди має відбуватися плавно, інакше виступ справить на слухача саме не приємне враження.

 • . 4

  Професійні оратори дотримуються такої думки, що успішним виступ буде, якщо у нього гарний початок і правильне закінчення. Тому потрібно обов’язково виробити свою лінію виступу, яка сама допоможе правильно закінчити розмову. В принципі, кінцівка виступу — це підсумок вище сказаного. Тому потрібно всього лише зібрати всі тези виступ в одне ціле, і ось чудовий підсумок готовий.

 • . 5

  Для цього можна задати питання слухачеві щодо теми виступу. Такий прийом завжди відмінно працює. З його допомогою можна дізнатися, що запам’яталося слухачеві. Можливо, щось стало незрозуміло і потрібно просто роз’яснити. В результаті такого спілкування зі слухачем, підсумок виступу зведеться сам собою, і тема просто буде вичерпана. Крім цього, можна спробувати закликати слухача до дії.

 • . 6

  Будь-яку тему виступу можна підвести до того, що слухач повинен йти і слідувати відповідним ідеям. Якщо виступ був про спорт, то можна закликати займатися спортом. Можливо, в темі говорилося про інвалідів, тоді можна закликати допомагати таким людям. Варіантів дуже багато, потрібно лише закликати аудиторію до того, що є ідея і її потрібно реалізувати. Таке закінчення виступу буде дуже яскравим і незабутнім.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :