Як залити фундамент під будинок?

як залити фундамент під будинок ?

Вам знадобиться
 • Розмітка
 • Опалубка
 • Арматура
 • Бетон
Інструкція
 • . 1

  Заливка фундаменту є складним і трудомістким процесом, який вимагає певних знань і навичок. Від правильного облаштування підстави залежить надійність майбутньої будови. Заливка проходить у кілька етапів. Спочатку необхідно зробити розмітку, яка виконується за розмірами майбутнього фундаменту. Її зазвичай роблять ширше на десять сантиметрів, так як для виготовлення опалубки потрібно трохи вільного простору. Для розмітки можна використовувати волосінь і арматуру. Спочатку розмічаються зовнішні кордони, а потім внутрішні перегородки, які послужать ребрами жорсткості. Важливо ретельно проміряти діагоналі, щоб кути вийшли прямими. Бажано робити розмітку на рівному підготовленому ділянці. Потім виривається котлован, дно якого має бути рівним і відповідати лінії горизонту. Перед тим як залити фундамент під будинок, потрібно зробити подушку з піску.

 • . 2

  На дно котловану насипається піщаний шар, який необхідний для пом’якшення навантаження на низ підстави. Його потрібно ретельно утрамбувати за допомогою колоди або широкої дошки. У процесі ущільнення на дно поливається вода, щоб щільніше спресувати пісок. Потім дно вирівнюється, щоб не було ям і нахилів. Наступним етапом підготовчих робіт є виготовлення опалубки. Для її облаштування бажано використовувати рівну обрізну дошку. Вона дозволить заощадити на обробці зовнішньої сторони підстави, а також легко контролювати висоту конструкції. Її можна використовувати повторно, наприклад, для виготовлення чорнових підлог і обрешітки на даху. Збираючи щити потрібно пам’ятати, що цвяхи забиваються з внутрішньої сторони. Тоді на лицьовій стороні фундаменту не залишиться слідів, а цемент буде гладким. Потім збирається каркас опалубки. Торці щитів бажано скріплювати саморізами, так як вони більш щільно стягнутий конструкцію і не залишать щілин.

 • . 3

  Для додатково скріплення опалубки із зовнішнього боку встановлюються спеціальні розпірки. Це дозволить зробити конструкцію більш стійкою, тому розпірок повинно бути багато. Висоту опалубки потрібно зробити трохи вище майбутньої заливки. На внутрішній стороні конструкції закріплюється пергамін, який захистить дошки. На дно каркасів необхідно укласти шматки битого будівельної цегли, які також посилять підставу. Потім розмічається лінія заливки бетонного розчину. Зробити це можна за допомогою водяного рівня і волосіні. Заключним етапом підготовчих робіт є армування, яке дозволить залити якісний фундамент.

 • . 4

  На бита цегла в два ряди укладається арматура, але необхідно відступити від стінок близько п’яти сантиметрів. Потім вона з’єднується з горизонтальними перемичками через кожні п’ятдесят сантиметрів. Для з’єднання прутів зазвичай використовується звичайна сварка або спеціальний дріт. Вийдуть своєрідні осередки, а до їх кутах необхідно прикріпити вертикальні прутки.

 • . 5

  Потім до їх середині кріпляться горизонтальні прутки, а зверху поперечна арматура. Також необхідно зробити зверху конструкції, щоб вийшло пара рядів осередків. Таке армування більш якісне і надійне. Цоколь повинен бути обладнаний природною вентиляцією, тому до конструкції необхідно прикріпити азбестоцементні труби. Їх потрібно засипати піском, щоб під час заливки в них не потрапив бетон. Також необхідно заздалегідь передбачити отвори для комунікацій.

 • . 6

  Для виготовлення бетону зазвичай використовується бетономішалка, яка працює від звичайної мережі. Приготований розчин повинен заливатися в один захід, а також ні в якому разі не шарами. Бетон обов’язково необхідно утрамбовувати будівельним вібратором, щоб уникнути появи повітряних бульбашок. На закінчення поверхню потрібно розрівняти звичайним кельмою. У гарну погоду бетон повністю затвердіє через місяць, тільки тоді на фундаменті можна зводити споруду. У зимовий період залитий бетон необхідно підігрівати, щоб він схоплювався природним чином. Зазвичай для цього використовуються теплові гармати, але можна також додати в розчин спеціальні присадки. Остання технологія зазвичай застосовується при самостійному облаштуванні фундаменту під будинок.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :