Як залучити до кримінальної відповідальності за несплату аліментів?

як залучити до кримінальної відповідальності за несплату аліментів?

Вам знадобиться
 • Суд
 • Адвокат
 • Діти
Інструкція
 • . 1

  Небажання батька матеріально забезпечувати свою дитину досить поширене явище. Іноді чоловіки намагаюся викреслити зі свого життя все, що пов’язано з невдалим шлюбом. Тим більше, якщо з’явилася нова сім’я, і народилися ще діти. У тому випадку, якщо мирні переговори з колишнім чоловіком зайшли в глухий кут, і він упирається в своєму небажанні щомісяця виплачувати аліменти, можна здійснити наступні дії. Стаття 157 частина 1 КК РФ передбачає настання кримінальної відповідальності у разі злісного ухилення від сплати аліментів. Але таке рішення може прийняти тільки суд. Першою дією матері, як притягнути до кримінальної відповідальності, має стати офіційне звернення з судові органи. Потрібно написати позовну заяву про стягнення аліментів. Якщо позов задоволено, то до судових приставів направляється виконавчий лист. І протягом десяти днів, пристави мають порушити діловодство.

 • . 2

  За тим, судовим приставом вживаються всі заходи, в рамках закону, щоб стягнути гроші з боржника. Якщо це відбудеться, то залучення до кримінальної відповідальності стає неможливим. Так як, кримінальна відповідальність настає в разі злісної несплати аліментів, на відміну від того, як залучити до адміністративної відповідальності. Грунтуючись на судовій практиці, можна сказати, що рішення про злісне ухилення приймається в таких випадках: Рецидив, тобто повторення даної дії; Аліменти не сплачуються навіть після повідомлення про можливе настання кримінальної відповідальності боржника; період несплати аліментів перевищує чотири місяці; утворюється занадто великий борг ; боржник ігнорує працевлаштування у центрі зайнятості населення; приховування реального доходу; Якщо боржник, виробляє свідоме ухилення від сплати, знаючи про це, то кримінальна відповідальність має наступити неминуче. Випадки бувають абсолютно різні і не тільки стосуються аліментів. Багато хто не знає, як притягнути до відповідальності сусідів, колегу по роботі або роботодавця.

 • . 3

  Ще можна порадити, намагатися постійно тримати на контролі просування діловодства, так як випадків ухилення від сплати аліментів занадто багато і судові пристави дуже завантажені. Якщо справа, дійсно затягнулася і, незважаючи на рішення суду, нічого не відбувається, потрібно зробити наступні кроки: скласти лист з проханням про те, які заходи вживаються для стягнення; поскаржитися в судові органи на бездіяльність судових приставів; зажадати довідку у судового пристава про суму заборгованості та подати на її підставі позов про виплату неустойки в суд; і останнє, як притягнути до відповідальності — це написати в службу приставів заяву про притягнення до кримінальної відповідальності боржника. Само собою зрозуміло, що всі ці дії зажадають тимчасових і емоційних витрат. І дуже часто не приносить очікуваного результату. Тоді, розумніше буде звернутися до послуг адвоката, який спеціалізується на подібних справах. А в разі рішучості притягти до кримінальної відповідальності колишнього чоловіка, адвокат стає суворою необхідністю.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :