Як замінити радіатор опалення своїми руками?

як замінити радіатор опалення своїми руками?

Вам знадобиться
 • Болгарка
 • Зварювальний апарат
 • Розвідний ключ
 • Труби
 • Крани
Інструкція
 • . 1

  У більшості будинків радянської споруди (в основному це «хрущовки») можна ще зустріти чавунні батареї (радіатори опалення). Ці батареї мають ряд переваг (чавун гірше іржавіє в порівнянні з металом), проте з кожним роком з’являються нові вдосконалені види радіаторів опалення, що робить установку останніх все більш і більш привабливим. Поява більш кращих батарей призводить до необхідності власників квартир задуматися щодо того, як замінити радіатор опалення.

 • . 2

  Для того, що б поміняти радіатори опалення, по-перше, необхідно зняти старі. Перед зняттям старих батарей необхідно переконатися в тому, що в системі немає води (якщо літо) попередньо злив її зі стояків і перекривши подачу (якщо опалювальний період). Далі слід розібрати з’єднання труби або відрізати болгаркою трубу, що подає теплоносій у радіатор. Але перш ніж різати, необхідно заздалегідь визначитися яка довжина цієї труби буде необхідна для встановлення нової батареї. Тому перш ніж зняти діючу батарею, необхідно підготувати все для установки нової, оскільки зняття і установку необхідно робити відразу і швидко.

 • . 3

  Як вибрати радіатор опалення, який стане на місце старої батареї? Важливим чинником при виборі нової батареї грає дизайн (зовнішній вигляд), а також не варто забувати про технічні параметри: нові радіатори роблять легкими. Легкість хороша для транспортування, установки, а також робить зручним самостійне тимчасове зняття батареї для здійснення ремонтних робіт у місці дислокації такого радіатора (шпаклівка стіни і клейка шпалер). Важливими технічними параметрами нових радіаторів є можливість спуску повітря та перекриття подачі води без відключення стояка. Остання умова особливо актуально під час течі батареї, коли її можна ремонтувати взимку під час подачі теплоносія на будинок, при цьому не доставляючи незручність сусідам і не викликаючи працівників комунальних служб для перекриття всього будинку.

 • . 4

  Після того, як від труби, що подає теплоносій на радіатор, від’єднана стара батарея, необхідно її зняти з кріплень, а далі зняти (відірвати) старі кріплення. Одночасно візуально слід оглянути труби, що подають теплоносій, на предмет їх придатності та рівня іржі. Якщо такі труби із стояком викликають підозру, слід передбачити і їх заміну.

 • . 5

  У деяких випадках власники квартир не пред’являють високих вимог до дизайну, або радіатори встановлюються в нежитлових приміщеннях (гараж, склад, магазин), до того ж є можливість зробити такий радіатор самостійно. Як зробити радіатор своїми силами? В основному такі радіатори роблять з товстих металевих труб (діаметром 150 — 200 мм.), Заглушених на кінцях. Чотири такі труби однакової довжини (від 1 до 2 м.) приварюють один до одного за допомогою труб меншого діаметра, таким чином, що б теплоносій в радіаторі циркулював змійкою. На протилежній стороні труб від місця, куди буде подаватися теплоносій, приварюють кран (три чверті) для зливу води таким чином, що б останній знаходився знизу. Крани також можуть встановлюватися на входах в радіатор для перекриття подачі води. Перед установкою такого радіатора його заповнюють водою для перевірки герметичності. Якщо з’являється текти, таке місце заварюється.

 • . 6

  Температура в опалювальному за допомогою радіаторів приміщенні безпосередньо залежатиме від площі зіткнення повітря з поверхнею батареї. При установці заводських батарей така площа залежить від числа секцій радіатора. Як розрахувати кількість секцій радіатора, якщо він зроблений власними силами? Неможливість відповіді на дане питання є основним недоліком установки таких радіаторів. Як правило, оптимальне число секцій заводських батарей або діаметр труб (як і їх число і довжину) саморобних визначають методом «проб і помилок», оскільки одна і та ж кубатура різних приміщень іноді вимагає зовсім різних параметрів радіаторів. Квартира може бути кутовий або навпаки, та ще з утепленими стінами, вікнами і балконом. Якщо опалення централізоване, при установці радіаторів краще мати запас, оскільки коли дуже жарко — можна відкрити кватирку, а коли холодно — залишається тільки мерзнути.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :