Як запам’ятати кольори веселки англійською?

як запам'ятати кольори веселки на англійською?

Вам знадобиться
 • Міфи
 • Фізика
 • Мнемонічні фрази
 • Справжнє диво
Інструкція
 • . 1

  Кожному і не раз доводилося спостерігати одне з найкрасивіших і чарівних явищ-веселку. Радуга згадувалася ще в міфах, так в слов’яни вважали, що вона п’є воду з річок та озер, щоб потім пролити її на землю у вигляді дощу. У міфології скандинавів і стародавніх греків, веселка — це міст, що з’єднує світ людей і світ богів. В Ірландії існує повір’я, що на тому місці, де веселка торкнулася землі Лепрікон ховає своє золото. Також веселка згадується в біблії, як знак союзу Бога і людини. Але щоб зрозуміти, як з’являється веселка, варто звернутися не до легенд і повір’їв, а до фізики.

 • . 2

  Згідно своїй фізичній природі, веселка-не що інше, як переломлення сонячного світла в крапельках води, зважених у повітрі. Показник заломлення для хвиль різної довжини відрізняється (для короткохвильового фіолетового він більше, ніж для довгохвильового червоного). Так відбувається дисперсія або розкладання світла. Також розрізняють веселку трьох порядків. Первинна — це звична для нас веселка, ймовірність виникнення третинної дуже низька, а у вторинній веселці порядок кольорів зворотний. Щоб не переплутати первинну і вторинну веселку, потрібно знати, як розташовані кольори веселки. А розташовані вони, як уже говорилося згідно преломляемости світлових хвиль різної довжини. Всього в спектрі веселки прийнято виділяти сім кольорів, іноді й шість. У Росії їх сім: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Насправді їх набагато більше і спектр веселки безперервний і кольори плавно переходять в один одного через безліч відтінків.

 • . 3

  У різний мовах існує чимала кількість мнемонічних фраз. Це фрази, які служать відповіддю на питання, як запам’ятати кольори веселки. Найпоширеніша це, мабуть-Кожен (червоний) Мисливець (помаранчевий) Бажає (жовтий) Знати (зелений), Де (блакитний) Сидить (синій) Фазан (фіолетовий). Але існують інші варіації, часом досить кумедні: Як Одного разу Жак-Дзвонар Міський Зламав Ліхтар, або Кожен Оформлювач Бажає Знати, Де Завантажити Фотошоп, або Крот вівці, жирафів, Зайчику Блакитні Зшив Фуфайки. Може бути багато живописців, що відобразили веселку на своїх полотнах згадували послідовність кольорів за допомогою даних фраз, і для них зовсім не було трудністю, як розфарбувати веселку. А серед інших були Б. М. Кустодієв, І. К. Айвазовський, Петер Пауль Рубенс і багато інших. Але веселкою можна не тільки милуватися, дивлячись на картини в художній галереї, або вдивляючись у небо після дощу. Веселку можна створити своїми руками. Для цього знадобиться ємність з водою, дзеркало і, звичайно сонячне світло. Дзеркало занурюють у воду, вловлюють їм сонячний промінь і відображають на стіну. Отримати таким чином повноцінну веселку навряд чи вийде, але от, порадувати себе і навколишній маленьким її шматочком цілком. Виявляється, щоб знати, як створити веселку, досить лише знання основ фізики, а щоб створити таке диво природи у себе в квартирі достатньо лише підручних матеріалів, які, без сумніву, знайдуться у кожного.

 • . 4

  Незважаючи на те, що наука розклала по поличках механізм виникнення веселки, вона без сумніву залишається для людей справжнім дивом. Адже при погляді на неї після дощу, людина мимоволі посміхається, скидає з плечей тягар повсякденних турбот і занурюється в безтурботне і радісне дитинство. А які ще ознаки супроводжують чудо, що не ці.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :