Як заточити ніж з дамаської сталі?

як заточити ніж з дамаської сталі?

Вам знадобиться
 • Ніж з дамаської сталі
 • Комплект абразивних каменів
Інструкція
 • . 1

  Насамперед потрібно вивчити, наскільки тверда сталь, з якої виготовлений ніж. Для цього можна не робити різних випробувань, а просто подивитися на кут заточки. Чим кут заточування менше, тим твердіше сталь. Залежно від твердості стали вибирається метод заточування ножа. Після того, як метод заточення буде обраний, можна приступати до дій. При заточуванні ножа з дамаської сталі важливо не забувати, що лезо має дуже своєрідну структуру.

 • . 2

  Складається воно з шарів, що чергуються — твердий / м’який. Тому при неправильній заточенню можна загнути на кромці м’які шари стали на тверді. При Токаї помилку ніж буде виглядати гострим, але не буде таким бути насправді. Це єдиний правильний метод, як точити ніж з дамаської сталі.

 • . 3

  Заточування ножа слід починати з підготовки леза. Потрібно уважно його оглянути і переконатися у відсутності відколів і зазубрин. Якщо такі будуть виявлені, то доведеться спилювати деяку частину леза, щоб зробити лезо рівним. Як тільки лезо буде готове до заточенню, потрібно приступати безпосередньо до заточування, але не звичайним методом.

 • . 4

  Ніж з дамаської сталі точиться «від руки» уздовж леза. Заточувати ніж звичайним поперечним способом не рекомендується, так як це часто призводить до Загинання шарів, що негативно позначається на якості заточки. Якщо вести абразивами уздовж леза, то шари знімаються рівномірно і проблема усувається сама собою.

 • . 5

  Ножі з дамаської сталі заточуються з обов’язковим дотриманням порядку застосування абразивів. Спочатку застосовується грубий, крупнозернистий абразив. Але, зупинятися на ньому не можна, так як такий інструмент залишає грубі смуги на заточенню, що погіршує її фізичні властивості.

 • . 6

  Грубий камінь застосовується для грубого заточування. Після чого краще перейти на абразив з меншою зернистістю. Це і буде основною фазою заточування ножа. Після того, як основний етап заточування буде завершено, можна приступати до декоративної обробці. Для цього застосовується твердий абразив з дуже дрібними сегментами.

 • . 7

  Чим дрібніше буде зернистість, тим краще для ножа. Заточення вийде максимально гладкою, без точильних смуг. Це допоможе максимально продовжити термін служби заточки. А також сам ніж буде виглядати привабливіше. Після заточування, багато майстрів рекомендують протерти лезо ножа цедрою лимона. Вважається, що така процедура допомагає зберегти ніж гострим більш тривалий час.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :