Як зберегти лілії до весни?

як зберегти лілії до весни?

Вам знадобиться
 • Будь ємність або ящик для зберігання
 • Торф або тирсу
 • Холодна приміщення або холодильник
 • Торф’яні горщики
Інструкція
 • . 1

  Ні, мабуть, у світі прекрасніше квітки, ніж лілія — і зовнішнім виглядом вдався, і запахом вражає всіх до запаморочення. І з кожним роком з’являються все нові і нові колірні рішення, часто — двоколірні або навіть триколірні, що дивним чином вписується в будь-який інтер’єр садового простору.

 • . 2

  І при всьому різноманітті сортів є такі селекційні рішення, які не можуть зимувати в грунті при суворих морозах. І часом одна бульбоцибулина рідкісного сорту може коштувати цілий стан, а саме її ціна злітає до півтора-двох тисяч. Тому питання, як зберегти лілії взимку до весни стає досить актуальним. І це відноситься і до лилиям, зимуючим в грунті, і до викопаним екземплярам.

 • . 3

  морозостійкий сорт не потрібно ніякого утеплення, але навіть вони, висаджені пізно восени і ще не вкорінені, можуть елементарно вимерзнути або погнили. Тому листяний перегній, торф, компост шаром порядку 15 сантиметрів прекрасно зігріють цибулини цієї красуні.

 • . 4

  Існуючі сорти східних і орлеанських гібридів в обов’язковому порядку викопують на зиму із землі. Розглянемо, як зберегти лілії до весни цих вимогливих сортів. Якщо ви займаєтеся зимової вигонки, то викопуються всі необхідні сорту. Після викопування з цибулин струшують землю і трохи просушують, але тільки недовго, тому що можна пересушити посадковий матеріал.

 • . 5

  Корінці у даних рослин не обриваються. Хороший ефект, як показала практика, дає замочування корнелуковіц лілій в розчинах біологічних Ем-препаратів «Байкал» та «Сяйво». У цьому випадку 2 столових ложки розчину додають на піввідра води, замочують там лілії близько двох годин, потім просушують. Це дає виключно важливий вплив на знезараження, що сприяє кращому зберіганню.

 • . 6

  Потім в приготовлену ємність насипаємо торф, пісок або тирсу, попередньо, дно, застеливши щільним папером. Розкладаємо посадковий матеріал так, щоб кожна цибулина не торкалася інших побратимів, засипаємо наступним шаром піску або торфу, і так пошарово пакуємо все цибулини. Потім прибираємо ємність в холодне місце.

 • . 7

  Засипка повинна бути обов’язково трохи вологою, але не сильно мокрою. Інакше цибулини або пересохнуть, або згниють, а цього ми допустити ніяк не можемо. Сухий грунт просто трохи збризкують водою. Як зберегти лілії взимку, якщо будинок обладнаний хорошим непромерзаючі підвалом?

 • . 8

  Тоді викопані лілії висаджуються в торф’яні горщики, які, поки не зів’яли листя, будуть перебувати в кімнаті, і тільки після цього опускатися в підвал. Тижнів за два можна внести горщик в тепле місце і почати поливати. Коли з’явиться паросток — висаджуйте в грунт.

 • . 9

  Якщо придбаний навесні посадковий матеріал виявився сильно пересохлим, то замочіть його ненадовго, попередньо обприскавши «Епін». Потім зробіть з пластикових пляшок стакани, відрізавши верхню частину, і висадіть туди лілії. Бажано, щоб ці склянки перебували в прохолодних умовах, але не холодних. І ви помітите, як через досить нетривалий час в склянках з’являться хороші міцні паростки. Тепер можна висаджувати в грунт.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :