Як зберегти орхідею після цвітіння?

як зберегти орхідею після цвітіння ?

Вам знадобиться
 • Орхідея
 • Квітковий грунт
 • Квітковий горщик
 • Активоване вугілля
 • Гострий ніж
Інструкція
 • . 1

  Як зберегти орхідею після цвітіння? Орхідея — це ніжне і вельми незвичайне, в наших широтах, тропічна рослина. Її краса приваблює багатьох любителів рослин і з цієї причини вони намагаються виростити орхідею в домашніх умовах. Однак, більшість з них стикаються з проблемою відсутності квітів, цього примхливого і крихкого квітки, в перебігу першої пари років. Але навіть якщо це рідкісне подія відбулася, після нього, неймовірно складно зберегти життя рослині. На цвітіння, орхідея витрачає багато сил і ресурсів, а перерва може бути зовсім коротким. Тому завдання господаря — підготувати її до наступного появи квітів. Знаючи, як зберегти орхідею, зробити це буде не складно.

 • . 2

  Насамперед, слід повністю обрізати старі квітконоси, для правильного розвитку на їх місці нових. Однак, тільки після того, як вони остаточно засохнуть. За цей час, рослина зможе витягнути з них живильні речовини, які необхідні йому для життя. Робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити стебло, краще навіть залишити невеликий пеньок в два-три сантиметри. При проведенні даних маніпуляцій, краще керуватися інформацією про те, як взяти відросток у орхідеї. Однак не поспішайте обрізати квітконоси відразу, тому що на них можуть розташовуватися нирки або дітки, а після цвітіння є ймовірність, появи нових бутонів. А про перспективу розвитку нирок, може сказати сам цветонос, адже пожовклий і засохлий не дасть їм можливості розкритися.

 • . 3

  Наступним кроком буде насичення орхідеї поживними речовинами, з чим відмінно впораються мінеральні добрива. Можна використовувати і спеціальний субстрат для орхідей. А оскільки рослина звикло до вологому клімату тропіків, буде не зайвим обприскувати його з пульверизатора. Зволоження має бути достатнім, але не варто заливати грунт. Орхідея легко переносить нетривалу посуху, але може загнити при надлишку вологи. Якщо на квітконосі виросла дитинко, то можна її відсадити. Бажано, щоб вона була якомога більшими. Для цього потрібно відрізати її від стебла гострими ножицями, протертими горілкою, а зріз присипати товченим вугіллям (можна використовувати активоване). Знаючи, як зробити тепличку для орхідеї, можна підтримати рослина, в нелегкий для нього період.

 • . 4

  Вона створюється гранично просто: береться звичайна пластикова пляшка і розрізається. У денце поміщається паросток, який накривається сухим сфагнумом і другою частиною пляшки. Важливо, щоб усередині цієї конструкції була підвищена вологість, що наблизить умови середовища до природних, при яких відбувається вегетація. На даному етапі, варто подумати і про те, як удобрювати орхідею. Адже саме зараз вона особливо вразлива, до всіх змін. Для створення теплички можна використовувати і скляну банку, і старий акваріум, але необхідно залишити щілину для вентиляції, інакше паросток може задихнутися або загнити.

 • . 5

  При розміщенні орхідеї в приміщенні, треба пам’ятати про правильне освітлення. Якщо розташовувати горщик або тепличку на підвіконні, ідеально підійде західна і східна сторони будинку. У цьому випадку, рослина буде насолоджуватися щадними променями, він не набрав чинності Сонця. А ось світло південного боку може обпалити квітка, північне ж освітлення недостатньо для нього. Якщо немає можливості комфортно розмістити рослина то, на допомогу прийде штучне освітлення. Проте варто знати, як потрібно поливати орхідею, щоб вона не загинула. Адже частота поливів залежить безпосередньо від того, де розміщується рослина. Вирощуйте кімнатні квіти правильно, і вони будуть захоплювати вас своєю красою!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :