Як зберегти саджанці взимку до весни?

як зберегти саджанці взимку до весни?

Вам знадобиться
 • Лопата штикова
 • Льох
 • Саджанці
Інструкція
 • . 1

  Вважається, що саджанці краще купувати восени, хоча і рекомендується садити навесні. Можна посадити і восени, але, якщо осінь виявиться короткою і холодною, то вкоренитися дерева і чагарники не зможуть, і навіть при незначних морозах вимерзнуть. У цьому випадку всі ваші витрати будуть марними, і навесні весь посадковий матеріал буде викинутий.

 • . 2

  Для того щоб забезпечити збереження кущів і дерев, існує кілька способів як зберегти саджанці взимку до весни. Розглянемо їх. Перший і найпоширеніший спосіб — прікопка. Якщо при покупці коріння саджанців були підсушеними, то їх необхідно помістити приблизно на 1 — 1, 5 діб у воду.

 • . 3

  Обов’язково готуйте до майбутньої зими етикетки, на яких буде прописано назва сорту. Безпосередньо перед прикопуванням загорніть саджанці в фольгу і прив’яжіть до саджанців шпагат, який не буде перегниватимуть в грунті. Як зберегти саджанці до весни, щоб вони під час суворої зими не загинули і прижилися?

 • . 4

  Місце для прикопки варто вибрати найвище, де застій води при таненні снігу буде малоймовірний. На цьому місці необхідно викопати канавку приблизною глибиною 50 см; напрямок самої канавки — із заходу на схід. Південну сторону необхідно зробити пологому, а північну — вертикальною. Якщо ж небезпека затоплення неминуча і ймовірна, необхідно навколо місця прикопа зробити канавку для відводу води.

 • . 5

  Саджанці в обов’язковому порядку розкласти під кутом в 45 градусів. Розкладати їх необхідно по одному, а не пучком, як починають робити багато недосвідчених садівники. Половину штамба і коріння необхідно засипати пухкої повітряної грунтом, а потім рясно полити водою, щоб волога земля розподілилася по всіх порожнечам між країнами рівномірно. Після цього знову підсипте трохи грунту.

 • . 6

  Переймаючись питанням, як зберегти саджанці взимку, варто також пам’ятати, що для того щоб коріння прикопаних рослин не підмерзали, місце їх «проживання» необхідно засипати торфом, родючим грунтом або перегноєм. Для захисту від дрібних гризунів зверху саджанців і між ними стоїть покласти невеликі гілочки ялівцю або їли.

 • . 7

  Під час зими необхідно на відстані 2 м від прикопки прибирати сніг, проте самі саджанці повинні бути повністю вкриті снігом (це важливо!). Якщо з прикопуванням рослин ви з якихось причин запізнилися, то саджанці можна зберігати в підвалі при температурі від 0 до 3 градусів. У житлових кімнатах у себе вдома саджанці зберігати не можна, інакше вони завчасно почнуть рости, а згодом загинуть.

 • . 8

  Другий спосіб — зберігання саджанців під шаром снігу. Для цього необхідно скласти їх в пучок так, щоб кореневі шийки знаходилися на одному рівні. Зв’язати їх необхідно знизу доверху, при цьому акуратно притискаючи гілки. Коріння обкласти тирсою, торфом або мохом, а потім обернути мішковиною.

 • . 9

  Потім цей «упакований» пучок загорнути в плівку, обв’язати і закопати глибоко в сніг. При цьому саджанці варто закопувати в таке місце, де проникність сонячних променів буде мінімальною. А щоб сніг довше не танув, зверху засипте його торфом або тирсою.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :