Як зберігати сіно: правила зберігання

як зберігати сіно: правила зберігання

Вам знадобиться
 • Сіно
 • Коса
 • Граблі
 • Тент
Інструкція
 • . 1

  Раніше отримати шматок землі для сінокосу було дуже проблематично, а зараз можна косити стільки, скільки є бажання і сили. А скошене, висушене сіно необхідно зберегти. Як зберігати сіно? Існують три основні способи. Перший — в стогах на відкритій місцевості, де сіно укладається ряд за рядом, поступово звужуючись догори для того, щоб дощ і сніг не проникали всередину стоги, а скочувалися по бічних сторонах. Стіг може бути прямокутної або круглої форми.

 • . 2

  Другий спосіб: сухе зберігання в сараях, сінниках. Основну масу заготовленого сіна завжди намагаються тримати в захищеному від опадів місці і ближче до місця годівлі тварин. Це зменшує витрати на доставку сіна до місця утримання тварин.

 • . 3

  Сіно, призначене для зберігання, має бути правильно заготовлено. Як заготовлювати сіно? Коса пішла в минуле, в основному використовують трактор. За допомогою трактора і роблять стоги. Є спеціальне навісне обладнання — стогоукладчік. Дуже швидко за допомогою нього виходить зробити великий акуратний стіг.

 • . 4

  Перед тим як косити сіно, треба переконатися, що погода гарна. Це робиться для того, щоб гарненько висушити сіно. Якщо в сіні залишиться волога, то таке сіно зберігатися не буде. Через води воно в стозі почне «горіти», поступово перетворюючись на компост. Скошене сіно періодично протягом дня перевертається граблями. Для великих господарств, як і раніше, немає нічого кращого, ніж косарка та граблі на тракторі.

 • . 5

  Третій спосіб зберігання сіна — в рулонах і тюках. Сіно, скошене, але не просушенное через дощову погоду, не можна зберігати, але можна використовувати для добрива. Наприклад, можна дізнатися, як садити картоплю під сіно. А сіно в тюках і рулонах дуже зручно для зберігання і транспортування. Воно займає порівняно із звичайним сіном набагато менше місця через те, що спресований в процесі заготовки. Навантаження й надалі розвантаження його на місці і доставка до місця безпосереднього годування тварин дуже зручна. Єдина незручність полягає в тому, що цей спосіб зберігання вимагає дорогої техніки і виправдовується тільки у великих господарствах.

 • . 6

  Таким чином, розглянуті способи зберігання сіна, основні правила заготівлі для збереження його до нового врожаю, а також поради, як зробити сіно і як його складувати, щоб воно не пропало. Для дрібних господарств рекомендується зберігання в стогах і на сінниках, а для великих нічого кращого, ніж тюки і рулони, не придумано.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :