Як збільшити на ноутбуці швидкість вентилятора?

як збільшити на ноутбуці швидкість вентилятора?

Вам знадобиться
 • Програма для зміни швидкості обертання кулера SpeedFan
 • Ноутбук
 • Програма контролю рівня температури деталей ноутбука
Інструкція
 • . 1

  Влітку, в сильну спеку, ноутбук може сильно перегріватися. А система ноутбука в одноосібному порядку може і не підвищувати швидкість обертання вентиляторів. Щоб уникнути перегріву деталей ноутбука, бажано частіше проводити чистку кулера, так як сіточка поруч з кулером забивається, і вентилятору доводиться працювати на підвищених обертах. І рано чи пізно, доведеться задуматися про те: як збільшити швидкість вентилятора на ноутбуці. Система захисту від перегріву ноутбука, сама регулює швидкість обертання кулерів, але іноді доведеться вручну змінити швидкість кулера. Приміром, якщо доведеться працювати за ноутбуком вночі, а обертання вентиляторів сильно дратують сусіда. Можна за допомогою програми замедляющую швидкість обертання, зробити шум від кулера значно тихіше. Але в цьому випадку, потрібно для початку переконається, що зменшення швидкості буде безпечним, і не викличе перегріву деяких деталей ноутбука.

 • . 2

  Визначити ступінь нагріву комплектуючих ноутбука можна за допомогою встановлених програм. На кожній важливій запчастини ноутбука варто датчик температури. І встановлена програма виводить на дисплей температуру деталей за показаннями цих датчиків. Одна з найбільш поширених програм для моніторингу встановленого заліза, є «AIDA», колишня програма «Everest». C допомогою програми потрібно подивитися показники датчиків температури. Якщо температури не критичні, то можна приступати до зміни швидкості обертання вентиляторів. Дуже важливо для того, щоб налаштувати вентилятори ноутбука, постійно відстежувати температуру пристроїв, на яких змінюється швидкість подачі повітря, щоб уникнути перегріву, і виходу з ладу деталей ноутбука.

 • . 3

  Найбільш вдалою програмою для зміни обертання кулерів є «SpeedFan». Найголовніші плюси: програма абсолютно безкоштовна, має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, і вона російською мовою. Після установки і запуску програми, в головному вікні з’явиться можливість налаштувати кулери ноутбука. Тут є кнопки для управління шістьма кулерами. Скоріше всього, на ноутбуці і не буде цілих шести кольорів, але можливості програми дозволяють управляти шістьма. Найчастіше на ноутбуках є вентилятор для процесора, для жорсткого диска, і для відеокарти. Решта кулера можуть бути або ні, залежно від моделі ноутбука, і його характеристик. При зменшенні швидкості відразу ж чутно зменшення шуму, але не забуваємо стежити за температурою. Виробляючи маніпуляції, можна домогтися потрібної швидкості обертання кулера вручну, і не залежати на 100% від автоматичного захисту системи.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :