Як збільшити швидкість роботи жорсткого диска?

як збільшити швидкість роботи жорсткого диска?

Вам знадобиться
 • Жорсткий диск
 • Швидкість жорсткого диска
 • Швидкість інтернету
 • Швидкість ноутбука
 • Оптимізація комп’ютера
Інструкція
 • . 1

  Більшість користувачів, коли мова заходить про швидкість роботи комп’ютера, звертають увагу на потужність процесора або відеокарти і об’єм оперативної пам’яті. Але не слід забувати про швидкість роботи жорсткого диска, адже для оптимізації роботи важливий не тільки обсяг вінчестера. Найпростішим способом збільшити швидкість є оновлення вінчестера. Тобто покупка жорсткого диска з високими показниками швидкості читання і передачі даних. Ще краще купити накопичувач нового формату SSD, його швидкість у багато разів перевищує найвищі показники звичайного HDD, але і ціна на нього вище. Крім того, багатьох відлякує його обмеження за кількістю можливих перезаписів даних. Але це надумана проблема, оскільки навіть при активній експлуатації такий вінчестер може прослужити 10 — 15 років.

 • . 2

  А для тих, хто не бажає купувати нове обладнання, є й інші способи вирішити питання, як збільшити швидкість роботи свого диска. Для цього потрібно небагато поворожити в BIOSе. Отже, якщо вінчестер має найпоширеніший інтерфейс Sata, то можна приступати. Потрібно включити комп’ютер і відразу ж, коли з’явиться перший завантажуваний екран, натиснути клавішу DEL. У деяких системах використовуються інші клавіші, наприклад F 2 (це залежить від материнської плати). Після натискання відобразиться меню BIOS. У ньому слід знайти головний розділ «MAIN», а далі підрозділ «Configure SATA». Тут розташовані налаштування вінчестера. Якщо ніхто не міняв налаштувань, то повинен бути включений режим за замовчуванням — Standard ID. Він досить застарілий, тому потрібно вибрати режим AHCI, який має кращу швидкість роботи. Проведені зміни слід зберегти — кнопка F 10. Але потрібно пам’ятати, що режим AHCI працює не з усіма операційними системами (ОС). У разі конфлікту доведеться повернути попередні налаштування або перевстановити ОС.

 • . 3

  Вирішивши питання збільшення швидкості вінчестера, можна переходити до наступного: як прискорити роботу інтернету? Для тих, хто хоче істотно збільшити швидкість роботи інтернету, кращий рада — змінити провайдера. Адже перевищити встановлений ним ліміт швидкості не допоможуть ні програми, ні інші хитрощі. Єдине, що можна зробити — це оптимізувати роботу інтернету, щоб вичавлювати максимум можливої швидкості. Для цього достатньо періодично очищати свою операційну систему від старих тимчасових файлів. Таку можливість надає сам Windows. Якщо натиснути на іконку диска «С» правою кнопкою миші і вибрати в меню розділ «Властивості», то відкриється вікно, на якому розміщена кнопка запуску очищення диска. Система сама перевірить всі файли і надасть можливість видалити непотрібні, виділивши їх галочкою.

 • . 4

  Останнім часом все більше людей працюють з ноутбуком. А оскільки він не надає широкої можливості міняти плати та інші пристрої, то виникає природне запитання: як прискорити роботу ноутбука? По-перше, майже всі ноутбуки дозволяють встановити більш досконалі планки пам’яті. Якщо збільшити обсяг оперативної пам’яті, то це істотно поліпшить і швидкість роботи ноутбука. Крім того, слід періодично, не рідше ніж один раз на місяць, проводити дефрагментацію жорстких дисків. Спеціальна програма для цього є в самій операційній системі. Крім того, можна в Автозапуску відключити завантаження програм, при включенні Windows, якими доводитися користуватися лише зрідка. Це теж прискорить роботу ноутбука.

 • . 5

  Отже, розглянувши основні способи вирішення питання, як оптимізувати роботу комп’ютера, можна підсумувати, що для серйозного збільшення продуктивності комп’ютера доведеться провести фізичну заміну плат та інших пристроїв. Ну а для того, щоб оптимізувати систему, достатньо докласти трохи зусиль і налаштувати програмне забезпечення. А також потрібно не забувати дефрагментувати диски і очищати їх від непотрібних файлів.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :