Як здати ЄДІ з історії на 100 балів?

як здати єді з історії на 100 балів?

Вам знадобиться
 • Навчальні матеріали
 • Методики запам’ятовування інформації
 • Художня література і кіно на історичну тематику
Інструкція
 • . 1

  Історія — один з найскладніших іспитів на ЄДІ. Не дивно, що в учнів виникають проблеми зі здачею цього іспиту: адже для того, щоб здати історію на відмінно, знадобиться вивчити масу інформації про історію Росії за 12 століть! Однак здати ЄДІ з історії на 100 балів цілком реально. Все, що для цього потрібно, — слідувати порадам з цієї статті. Іспит з історії вимагає знання величезної кількості матеріалу. ЄДІ з цього предмету включає в себе різноманітні питання з історії Росії з 9 до 21 століття нашої ери. Щоб справитися з такими обсягами інформації, підготовка до іспиту повинна починатися не в 11, а ще в 9 класі. Незайвим буде здати в дев’ятому класі ДПА з історії — підготовка до ДПА не тільки дозволить закріпити своє знання матеріалу, а й дасть уявлення про структуру ЄДІ, так як дані іспити дуже схожі за своїм форматом. І ДПА, і ЄДІ складаються з трьох частин: А, В і С.

 • . 2

  Перша частина складається з питань з можливістю вибору варіанта відповіді з чотирьох представлених. Не варто думати, що частина А легка і навіть не вимагає особливої підготовки — питання в цьому блоці можуть виявитися несподіваними та які ставлять у глухий кут. У частині В учень зустрінеться з питаннями, відповідь на яких потрібно дати самому, записавши його у вигляді числа, дати, слова, послідовності цифр. І, нарешті, частина С містить у собі завдання підвищеного рівня, на які потрібно дати докладний і розгорнуту відповідь. Як же підготуватися так, щоб без проблем впоратися з усіма трьома блоками? Як вже було сказано, найкраще готувати сани влітку, тобто починати підготовку до іспиту якомога раніше. Вчителі рекомендують спочатку пройти всю історію Росії з 9 по 21 століття в хронологічному порядку, а потім повернутися до самого початку і повторити весь шлях заново, на цей раз докладніше зупиняючись на кожному історичному періоді .

 • . 3

  На цьому ж принципі побудований і шкільний курс історії — до 9 класу школярі вивчають всю історію Росії, а в 10 — 11 класі починається повторення курсу. Таким чином, при підготовці до іспиту перший «коло» знадобиться для того, щоб зрозуміти основи історичного процесу, а другий — для закріплення засвоєної інформації та більш докладного вивчення дат, імен і подій. Відмінним помічником при підготовці стане велика товста зошит, в яку слід записувати в хронологічному порядку основну історичну інформацію. Дуже корисно буде представляти матеріал у вигляді таблиць, схем, діаграм — вони більш наочні і легше запам’ятовуються. Крім зошити, слід завести блокнот, в якому будуть записуватися основні дати. Для хорошого результату на іспиті дуже важливі деякі навички і знання, яким приділяється мало уваги на уроках історії. По-перше, це знання культури.

 • . 4

  Дуже багато завдання у ЄДІ вимагають знання знаменитих художників, архітекторів і письменників, а також їхніх творів. Але запам’ятати кілька імен і назв буде явно мало — не менш важливо знати, до якого історичного періоду відноситься твір, з якими подіями воно пов’язане, як воно створювалося. Тільки знаючи все це, можна не переживати, як здати ЄДІ з історії на високий бал. По-друге, це робота з історичними документами і джерелами — у частині С цьому присвячено кілька завдань. Щоб розвинути цей навик, слід звернути увагу на такі підручники, в яких після кожного параграфа дається історичний документ, присвячений темі і подіям, описаним в параграфі. І, звичайно, не можна забувати про завдання ЄДІ минулих років, а також тренувальні та демонстраційні варіанти, в яких містяться зразки історичних документів. До речі, робота над варіантами ЄДІ в будь-якому випадку не буде зайвою — як і в будь-який інший діяльності, теорія повинна поєднуватися з практикою.

 • . 5

  Нарешті, найважливіший пункт — це запам’ятовування інформації. Найбільш часто проблеми виникають саме тут — учні просто не можуть запам’ятати такі обсяги інформації, плутаються в іменах правителів і різноманітних датах. Найголовніше — це вміти створити цілісне сприйняття історичного процесу, в якому будуть тісно сплетені імена, події і дати. У цьому можуть допомогти історичні фільми (як документальні, так і художні), які дозволяють краще зрозуміти епоху і її особливості, історичні романи. Крім того, не потрібно забувати і про повторення. Існують різні способи запам’ятовування інформації — наприклад, повторювати по 10 дат в день або щотижня вибирати певний історичний період і повністю повторювати всю інформацію, яка до нього ставиться. Цілком можливо придумати і свою власну методику повторення, яка найкраще підійде даному учневі. Єдине, що повинно бути постійним і незмінним — це завзятість та цілеспрямованість!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :