Як жалить оса: інформація для допитливих

як жалить оса: інформація для допитливих

Вам знадобиться
 • Оса
 • Жало оси
 • Специфіка укусу оси
Інструкція
 • . 1

  Як жалить оса: інформація для любознательнихНаверное, немає людини, яка б не боявся укусів ос, що зовсім не дивно, якщо врахувати, наскільки вони болючі. Люди часто стають жертвами укусів ос і бджіл у літню пору року, причому, як правило, через власну необережність. Якщо бджоли нападають і кусають людину, тільки якщо той мав необережність випадково зачепити бджолу або становить небезпеку їх вулика, то оси можуть вкусити людину без особливих причин або якщо людина підійшов близько до гнізда ос.

 • . 2

  Оси за своєю природою хижаки. Тверду їжу можуть вживати тільки личинки ос, в той час як дорослі оси харчуються соком, а також гемолімфою тварин і комах. Так як жалить оса особливим чином, завдяки будові жала, яке сильно відрізняється від жала бджоли, оса НЕ поврежает себе під час нападу.

 • . 3

  Жало оси гладке і не має гачків і зазубрин на відміну від жала бджоли, оси можуть швидко вийняти свою зброю, з тіла жертви завдаючи нові проколи. Крім того, оси володіють токсичною отрутою, який посилює больові відчуття у великих тварин і повністю отруюють комах, на яких в основному полюють оси, коли шукають їжу своїм личинкам. Так як лікувати укус оси потрібно протягом перших 15 хвилин, щоб не настав набряк, і не з’явилася припухлість, рекомендується використовувати простий і перевірений народний метод — потрібно докласти скибочку соковитого свіжого помідора до місця укусу, щоб нейтралізувати симптоми.

 • . 4

  В силу того, що оси хижаки вони можуть бути дуже агресивними. Так як живуть оси роями, що не рідко вони нападають всім роєм і можуть досить довго переслідувати кривдника. Зазвичай при укусі оса не залишає в тілі жертви свого жала як це робить бджола і може наносити цілий ряд укусів. Жало оси може з легкістю пробити товсту хітинову оболонку багатьох комах, тим самим пошкоджуючи внутрішні органи і вприскуючи отруту.

 • . 5

  Після умертвіння комахи оси висмоктують рідина, а м’ясисту частину відносять своїм личинкам. Зазвичай людина, якого вкусили, може відразу пізнати комаха за зовнішнім виглядом, але виникає питання, як відрізнити осу від бджоли по укусу, якщо комаха відлетіло, адже і після укусу бджоли, і після укусу оси наступають сильні хворобливі відчуття в області укусу.

 • . 6

  Якщо придивитися, то при укусі бджоли можна побачити жало в ранці, яке обов’язково потрібно витягти. Після укусу ос нічого крім характерною ранки не залишається. Для того щоб не отримати укус оси потрібно проявляти уважність і намагатися обходити стороною місця скупчення ос. Так як оси будують гніздо в важкодоступних для людей місцях, наприклад, під черепицею дахів або на деревах в дуплах або земляний норі, цілком можна уникати зустрічей з цими неприємними комахами.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :