Як живуть цигани?

як живуть цигани?

Вам знадобиться
 • Специфічне кочовище
 • Циганська мова
 • Протиставлення циган нециганами
 • Традиційний одяг
 • Традиційні професії
Інструкція
 • . 1

  Цигани живуть практично у всіх країнах світу, але нас цікавлять лише ті, які проживають на території Росії і називають себе «руська рома», російські цигани. За даними останнього перепису їх налічується приблизно 220 тисяч, але ця цифра не може бути точною, так як багато хто з них не мають документів, часто у них по кілька імен, також деякі з них кочують з місця на місце.

 • . 2

  У царській Росії цигани були в основному освіченими і заможними людьми і належали до купецького стану, було серед циган і чимало артистів. З приходом радянської влади, майже всі цигани пішли в кочові і приховували свою освіченість і стану, так як кочові вважалися біднотою і їх ніхто не чіпав.

 • . 3

  Після указу 1956 м., що забороняє кочовий спосіб життя, 90 % циган осіло, уряд надавав їм дому та працевлаштовують. За цей час серед циган відбулося помітне зубожіння, знизився освітній рівень. А як живуть цигани в наш час? Російські цигани вважають за краще утворювати циганські селища і жити в них. Досить часто ця нація є об’єктом дискримінації, тому вони і вважають за краще жити серед своїх.

 • . 4

  У звичайну російську школу цигани своїх дітей не пускають через ту ж дискримінації, а також через відсутність грошей на купівлю підручників і т. д., але іноді в таких циганських селищах вони утворюють свої школи, де різновікові діти вчаться читати і писати. Кажуть вони циганською мовою, який складається з російських, польських та німецьких запозичень, багато циганські слова мають російські приставки і суфікси.

 • . 5

  Володіють вони в тій чи іншій мірі і російською мовою. Цигани шанують патріархальний уклад, головний у родині — чоловік. Самий шанована людина — барон, він же голова роду. Сильно розвинений у них культ дітей і бідність не є перешкодою для відтворення численного потомства. У циган спостерігається психологічний поділ світу на циган, ромале, і нециган, гаджо.

 • . 6

  На вулицях їх відразу можна впізнати по тому, як одягаються цигани. Жінки носять сорочку і широку довгу спідницю (іноді навіть декілька), ті, хто багатший, прикрашають себе ще й шаллю. Заміжні жінки обов’язково покривають голову хусткою або фартухом. Весь одяг яскравих кольорів, воліють цигани квіткові візерунки. Чоловіки одягаються зазвичай і їх традиційний циганський наряд (вільні штани і сорочка, жилет і чоботи) можна побачити тільки на циганських артистів.

 • . 7

  Головна подія для циган — весілля. Одружуються вони в 14 років і коли їм трохи більше 30, вже, як правило, мають онуків. Дотримуються цигани православного віросповідання та основними святами для них є Різдво і Великдень. В обов’язковому порядку хрестять всіх своїх дітей. Головні заняття циган — жебрацтво, дрібне злодійство, торгівля наркотиками.

 • . 8

  Вони генетично успадковують розвиток правої півкулі мозку, що відповідає за психологію, інтуїцію, почуття, тому цигани вважаються хорошими гадателями, психологами, гіпнотизерами. Є серед них і ті, кому вдалося отримати гарну освіту і стати лікарями, вчителями, адвокатами, але таких людей одиниці і, як правило, всі вони приховують своє циганське походження, боячись втратити своїх клієнтів.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :