Як зібрати ртуть з підлоги?

як зібрати ртуть з підлоги ?

Вам знадобиться
 • Гумові рукавички
 • Скляна банка
 • Паперовий конверт
 • Розчин марганцівки
Інструкція
 • . 1

  У ситуації, коли розбивається ртутний градусник, найголовніше — не панікувати і як можна оперативніше вжити заходів по знезараженню приміщення. Ніякої страшної небезпеки розлилася ртуть, звичайно, не представляє, але її кульки можуть зайти у важкодоступні місця. При випаровуванні пари ртуті можуть викликати отруєння у жителів квартири. Тому ртуть необхідно зібрати з поверхні дуже ретельно.

 • . 2

  У першу чергу необхідно вивести з кімнати всіх мешканців, особливо дітей. Потім обов’язково відчинити вікна, щоб провітрити кімнату. Надівши гумові рукавички, оскільки градусника акуратно збирають і складають в щільно закривається скляну банку. Багато хто не знає, як зібрати ртуть з підлоги. Робити це зручно за допомогою шприца без голки або гумової груші. Також кульки ртуті можна за допомогою звичайного пензлика закотити в паперовий конверт.

 • . 3

  Пилосос в цьому випадку використовувати не можна, так як потім буде досить складно витягти ртуть з пристосувань для збору пилу. Після того як всі кульки ртуті будуть зібрані, потрібно ретельно промити підлогу розчином марганцю, приготованим в розрахунку 6 грамів речовини на 3 літра води. Добре знезаражує поверхні порошок сірки, який продається в магазині для садівників і городників. Вступаючи в реакцію з ртуттю, сірка утворює нелеткий сульфід сірки. Сірку при цьому не потрібно розводити у воді, її просто розсипають на підлозі.

 • . 4

  Також можна використовувати мильно-содовий розчин. Щоб його приготувати, додають 4% мила на 5% водний розчин соди і промивають цим розчином всі заражені поверхні кімнати. Тим, хто думає про те, як зібрати ртуть з підлоги, необхідно знати, що зібрані кульки ртуті потрібно скласти в скляну банку з осколками градусника і щільно закрити кришкою. Цю банку не можна викидати у сміттєві баки. Її необхідно віднести в центр демеркуризації. Дізнатися адреси таких центрів можна за телефоном МНС.

 • . 5

  Всі поверхні і речі, що знаходяться поруч, потрібно ретельно оглянути на предмет попадання на них кульок ртуті. Речі, в яких працювала людина, що прибирає приміщення, необхідно скласти в пакети і винести з квартири. Необхідно пам’ятати, що перебування в зараженому приміщенні може привести до отруєння парами ртуті. При появі симптомів отруєння потрібно негайно звернутися до лікаря.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :