Як знайти координати середини відрізка: проста геометрія

як знайти координати середини відрізка : проста геометрія

Вам знадобиться
 • Відрізок
 • Калькулятор
 • Знання формул
Інструкція
 • . 1

  Як знайти координати середини відрізка? Займемося простий і захоплюючій геометрією періоду 9 класу. Отже, у нас якщо у нас є відрізок, значить нам дано координати обох його точок. Тепер залишилося знайти потрібну формулу і зробити нехитрі розрахунки. До речі, дуже цікавий факт: дивно, але з часів землемірів в Єгипті (якщо не вдаватися в тригонометрію звичайно) геометрія не дуже то змінилася! Не може не радувати, чи не так? Так що якщо ви готові до захоплюючого подорожі у світ не хитро зроблених розрахунків і величезною фантазії, то ласкаво просимо! З чого б почати? Ах, точно, повернемося до відрізка, пофантазуємо і дамо йому ім’я. Як називається відрізок? Думаєте АВ? Та куди там! Ми ж у світі вигадок, нехай буде XQ!

 • . 2

  Нам відомі координати цього загадкового XQ, беремо невигадливий листочок, навіяний нам шкільними часом і приступаємо до великого таїнства геометрії — креслимо. Тепер, давайте уявимо, що ж із себе представляє цей відрізок і навіщо нам шукати його середину. Припустимо, це змія, хоча ні це було б жорстоко. Палка ковбаси, те що треба! Терміново ділимо її на двох за всіма відомій формулі: X + Q / 2, де X і Q координати точок відрізка. Якщо поділ вдалося, то ми отримали координати тієї самої середини відрізка ну або два ідеально однакових шматка ковбаси, як душі завгодно. Ось вона, головна суть геометрії — побутове застосування.

 • . 3

  Але перейдемо до ще одному завданню, як знайти довжину відрізка? Ай-ай-ай, не поспішайте братися за лінійку, для геометрії це занадто просто і нудно, особливо коли є і формули, і обчислення, і позначення, і цифри. Довжину відрізка позначимо як L, різниці координат зведемо в квадрат і привітаємо себе з тим, що знайшли довжину необхідного відрізка, якщо звичайно не забули витягти корінь з L. Не забули? Тоді запам’ятаємо формулу і з її допомогою будемо відтепер завжди і скрізь знаходити довжину чого завгодно. Якщо нам відомі координати звичайно. L 2 = (x 1 — x 2) 2 + (y 1 — y 2) 2 Знайшли довжину ? Беремо лінійку і порівнюємо, зійшлося? Вітаю, можна вважати, що ви зможете прожити життя без лінійки, причому не відчуваючи такої втрати. Але тут ще одна біда. Як порівняти два відрізки? А тут у нас є ще й вибір.

 • . 4

  Метод накладення або метод координат? Вибирайте, що душі завгодно. Хто називав геометрію нудною точною наукою, коли є такий простір для вибору і фантазії. Метод накладення простий і лаконічний, накладаємо один відрізок на інший, порівнюємо, менше той відрізок який міститься в іншому, якщо відрізки зійшлися — значить рівні. Перейдемо до методу координат, знаходимо довжину обох відрізків, по вже відомій нам формі, ну а далі порівняти два простих числа особливих труднощів не складе. Більший відрізок — велика довжина, так що якщо під рукою немає лінійки або кальки не впадайте у відчай вважайте, вважайте і ще раз рахуйте. Дізнатися довжину відрізка, довжину і ширину прямокутника, дізнатися градусну міру кута, маючи під рукою лінійку, циркуль і транспортир може кожен, але це ж навіть нудно! Дерзайте, фантазуйте, розвивайтеся, і вам буде підвладне все, навіть точна наука геометрія.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :