Як знайти персонал: кращі способи

як знайти персонал: кращі способи

Вам знадобиться
 • Газети
 • Інтернет
 • Кадрове агентство
Інструкція
 • . 1

  Пошук потенційного працівника за рекомендацією з попередньої роботи. Даний спосіб відноситься, в основному, до керівних посад. Він спрямований на пошук співробітників, які в змозі забезпечити результат в максимально можливі короткі терміни. Цей метод затратен, адже кваліфікованим співробітникам необхідно забезпечити достатньо високу заробітну плату і соціальні гарантії. Зате фірма купує працівника, який швидко увіллється в колектив, буде оперативно вирішувати завдання, і який часто сам розбирається в тому, як управляти персоналом.

 • . 2

  Пошук персоналу серед родичів і близьких людей. Даний спосіб дуже неоднозначний, так як у главу кута часто ставляться не професійні якості потенційного співробітника, а особисті взаємини роботодавця і працівника. Це в багатьох випадках перешкоджає досягненню необхідного результату. Але, незважаючи на це, багато керівників беруть на роботу близьких людей, сподіваючись, що якраз ця родинний зв’язок допоможе (або просто не можуть відмовити в проханні).

 • . 3

  Пошук співробітника по оголошеннях в газеті або через мережу Інтернет. Звичайно, це найпоширеніший спосіб підбору персоналу на сьогоднішній день. Існує велика кількість друкованих видань і сайтів, де викладені як вакансії підприємств, так і резюме потенційних співробітників. Зацікавлена компанія, вивчивши характеристики здобувача, зазвичай запрошує людину на співбесіду або тестування. Цей метод хороший тим, що перед роботодавцем постає абсолютно незнайома людина. Тим самим можна з нуля спробувати оцінити його професійні якості. Вибираючи з великої кількості претендентів по оголошеннях, роботодавець ще й сам удосконалюється в питаннях, як оцінити персонал, як вибрати потрібного з безлічі, як умовити його працювати у своїй компанії і т. д.

 • . 4

  Пошук співробітника за допомогою кадрового агентства. Даний метод застосовується фірмами, у яких немає своєї кадрової служби з необхідною кількістю часу, який потрібно витрачати на пошук потенційних співробітників. Кадрові агентства надають компанії перелік фахівців, які підходять на посаду, а також беруть на себе всі поточні питання з моніторингу ринку праці, телефонним переговорам з клієнтами, запрошення на співбесіду людей і т. д.

 • . 5

  І ще один спосіб прийому на роботу — це, коли сам працівник ходить по компаніях та пропонує свої послуги. Даний спосіб зручний роботодавцю тим, що він не витрачає час на вирішення проблеми, як підібрати персонал, а, як кажуть, «видобуток» сама знаходить «мисливця». Ще плюсами для компанії є те, що вони можуть в процесі переговорів виставляти більше в вигідною для себе формі умови майбутнього контракту співробітника. Адже він сам прийшов, значить фірма потрібніше йому, ніж він фірмі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :