Як зняти раковину: демонтаж сантехніки своїми руками

як зняти раковину: демонтаж сантехніки своїми руками

Вам знадобиться
 • Плоскогубці
 • Ключ для раковин
 • Розвідний ключ
 • Ентузіазм
Інструкція
 • . 1

  Ремонт у ванній кімнаті і заміна застарілої або зламаною сантехніки в першу чергу починається з демонтажу старої раковини. Демонтаж старих раковин потрібно проводити за певними правила. Процес демонтажу багато в чому залежить від типу старої раковини і способу її кріплення. Перше, що потрібно зробити перед тим, як зняти раковину — це перекрити гарячу і холодну воду в квартирі. Далі потрібно уважно оглянути з’єднання між раковиною і трубою, у випадку з раковинами в старих будинках не рідко буває так, що раковина попросту припаяна, в цьому випадку потрібно перепиляти трубу ножівкою по металу. Щоб не натекло води, під сифон краще поставити відро.

 • . 2

  Сифон, в деяких випадках, теж дуже важко відкручується, тому для ослаблення гайок кріплення краще використовувати плоскогубці. Крім того, потрібно від’єднати підведення шланги для води. Зазвичай вода підводиться до раковини за допомогою гнучких шланг, які досить легко відкрутити і, крім того, такі шланги дуже зручні, так як встановити раковину з тумбою на місце старої можна буде без особливих труднощів, адже шланги бувають різних розмірів. Після того, як від’єднані всі комунікації можна зняти кран. Крани зазвичай зняти найлегше, так як вони кріпляться за допомогою однієї гайки або ж тримаються за рахунок кріплення водяних труб.

 • . 3

  Найчастіше раковина кріпиться на стіні за допомогою спеціальних кріплень з кількома металевими болтами, болти потрібно акуратно відкрутити і зняти раковину. Встановити сучасний умивальник, так само просто як встановити раковину на кухні. Другий поширений варіант кріплення — раковина зі стійкою. Для того щоб зняти раковину, встановлену на стійці потрібно підперти чашу раковини дерев’яними підпорами і в першу чергу, позбутися від стійки. Далі потрібно повністю від’єднати раковину від каналізації і водопроводу, потім зняти кран і вже після цього видалити раковину і підпори. Багато власників спочатку думають, як зробити тумбу під раковину, а потім не знають, як видалити раковину, щоб її не пошкодити.

 • . 4

  У разі якщо раковина вбудована в тумбу, видалити її гранично просто, так як зазвичай чаша раковини встановлюється в тумбах на пазах. Спочатку потрібно від’єднати вихід на каналізацію і зняти сифон, в більш сучасних варіантах сифон і всі з’єднання прикручені спеціальними гайками, які можна відкрутити за допомогою ключа для раковини або розвідного ключа. Далі відкручуються труби підводки води, знімається кран і вже після всього цього виймається раковина з пазів тумби. Якщо виникає питання, як вбудувати раковину на наявні місце потрібно спочатку подбати про придбання раковини потрібного розміру і форми, щоб вона помістилася в пази тумби.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :