Як зробити альпійську гірку з ставком?

як зробити альпійську гірку з ставком?

Вам знадобиться
 • Камені
 • Рослини
 • Будівельні матеріали
Інструкція
 • . 1

  Багато хто погодиться з тим, що в альпінарії є своєрідний магнетизм. Це не просте поєднання каменів і рослин, японці визнали заспокійливий ефект цих зачаровують споруд. Альпінарій — це група каменів або один потужний камінь, який символізує гірський пік. Споруди завжди цінувалися за їх красу. Не обов’язково, щоб в альпінарії росли саме гірські рослини, підійдуть будь привабливі види.

 • . 2

  Поєднання каменів і рослин нагадує частину дикої природи. Підійде як схил гори, так і рівна поверхня. Альпійська гірка створюється на сонячному безвітряному місці. На самому початку роботи з будівництва альпійської гірки з ставком кілочками розмічається форма басейну і прилеглої до нього території. Після чого лопатою або екскаватором викопується зайва земля.

 • . 3

  Для додання гірки красивого рельєфу, грунт бажано видаляти не рівномірно, а сходинками. Найглибша частина призначена для ставка. Решта території для каменів і рослин. Щоб ефектно виділити альпінарій на тлі решти ландшафту, його можна обнести невисоким кам’яним гребенем. Наступний етап — бетонування. Заливається тільки місце, призначене під ставок.

 • . 4

  На території де буде розташовуватися альпійська гірка зі ставком, викладається дренажний шар. Далі йде пісок, крізь нього проходить волога. І тільки потім шар грунту для висаджування рослин. Перед тим як наповнити ставок водою, в забетонований для нього нішу вкладається спеціальне покриття, що виконує функцію гідроізоляції. Це також запобіжить появі в ставку небажаних водоростей і бактерій.

 • . 5

  Після закінчення робіт пов’язаних з будівництвом ставка, починається етап створення безпосередньо альпінарію. Тут все залежить від польоту фантазії. Для альпійської гірки з ставком добре підійдуть гладкі камені, що створюють враження відшліфованих водою. Квіти для гірки переважно вибрати так, щоб вони цвіли по черзі. Так вона збереже декоративний вигляд тривалий час, висаджувати їх краще всього навесні вранці або ввечері. Після посадки їх обов’язково поливають.

 • . 6

  Рослини для альпійської гірки підійдуть самі різні — багаторічні почвопокривні для підстави альпінарію, низькорослі чагарники і дерева (хвойні та листяні), папороті, трави, цибулинні. Альпійською гіркою можна насолоджуватися нескінченно. А ставок додасть їй додаткову чарівність. Тим більше, ця композиції не вимагає складного догляду і великих експлуатаційних витрат.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :