Як зробити дерев’яні перила для кручених сходів?

як зробити дерев'яні перила для гвинтових сходів?

Вам знадобиться
 • Гвинтові сходи
 • Перила
 • Конструкція на больцах
Інструкція
 • . 1

  Гвинтові сходи. Виготовлення дерев’яної гвинтових сходів — трудомісткий процес, що вимагає точних розрахунків. Гвинтова або поворотні сходи тримається на стовпі-опорі, на який «нанизані» щаблі. І те, як зробити дерев’яні перила, залежить від конструкції самої драбини. Центральна стійка — це міцна металева труба, яка утримує всю конструкцію. Сходинки, так звані, забіжні, мають звуження з одного боку. Ширина забежние щаблі в крокової зоні повинна бути не менше 20 см. Для ступенів використовують тверді породи дерева, такі як дуб, клен або бук. Фіксують щаблі тятиви балки, розташовані збоку ступенів.

 • . 2

  Перила. Для будь-яких сходів необхідні зручні поручні. Особливо це відноситься до гвинтових сходах, підніматися по якій складніше, ніж по маршової. Перила будуть виконувати не тільки декоративну і захисну функцію, а й служити опорним механізмом сходів. Проста конструкція перил складається з опор (балясин) і поручнів. Щоб зібрати сходи, треба знати, як кріпити балясини до поручнів. Кількість забіжних ступенів, як правило, 12. Висоту загородження роблять 90 см, а відстань між балясинами — 12 — 15 см.

 • . 3

  З’єднання поручнів з балясинами. Балясини обрізають під кутом нахилу сходів і кріплять до Тетевен сходового маршу шурупами. Перила теж можна прикрутити збоку опор шурупами. Дуже поширений метод потай, коли шуруп ховається всередині бруска і закривається спеціальними пробками з дерева. Таке вирішення питання, як встановити дерев’яні перила, під силу виконати тільки професіоналам, тому як вимагає високої точності. Більш естетичний спосіб — з’єднувати поручні зі стійками за допомогою пазів і шпильок. Це — так званий, шипів метод. Пази повинні збігатися з шипами. Як закріпити перила? Для міцності їх садять на клей.

 • . 4

  Конструкція на бильцях. Останнім часом гвинтові дерев’яні сходові конструкції все частіше роблять на больцах (болтах). Це металеві штирі всередині дерев’яної щаблі. З одного боку вони кріпляться до стіни, з іншого — до балясин. Як встановити балясини і перила до них, коли сходи на больцах? Принцип той же, що і в гвинтових сходах на опорних стовпах. Тільки кріпляться перила чи не до Тетевен, а до металевих болтів. Стійкість забезпечують гумові прокладки. Такі сходи витримує до 1800 кг ваги. І головне її достоїнство — щаблі не скриплять, бо немає дерев’яних з’єднань.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :