Як зробити домашнє вино з агрусу?

як зробити домашнє вино з агрусу?

Вам знадобиться
 • Ягоди агрусу
 • Дистилированная вода
 • Цукровий пісок
 • Блендер або м’ясорубка
 • Марлевий відріз
 • Пробка з дерева або гуми
Інструкція
 • . 1

  Спиртні напої домашнього приготування користуються великою популярністю. На їх виготовлення витрачається більшу кількість часу, але кінцевий результат перевершує всі очікування. Адже домашні вина, лікери настоянки і наливки відрізняються від магазинних спиртних напоїв особливим смаком, ароматом і складом. Домашнє вино можна приготувати практично з усіх фруктів і ягід, які є на присадибній ділянці у доброго господаря. Звичним для всіх є домашнє виноградне вино. Воно виготовляється практично з усіх сортів винограду і має неповторний смак. Але як бути, якщо на ділянці виноград не росте, а вино хочеться приготувати? Замінити виноград можна агрусом, який є практично на всіх присадибних ділянках.

 • . 2

  Вино з цієї ягоди виходить відмінна, а за смаком його не можна відрізнити від вина, приготованого з винограду Мускат. Як робити домашнє вино знають досвідчені винороби, але приготувати його зможе навіть початківець. Для початку необхідно зібрати ягоди з куща. Так як агрус здебільшого колючий, слід це робити так, щоб не зашкодити не тільки стиглі ягоди, а й сам кущ, а так само не поранити руки і не порвати одяг. Зібрані ягоди промивати не потрібно, за винятком тих, які перебували на кущі близько до землі. На цих ягодах можуть залишитися земляні бризки після поливу або дощу. Найкраще буде, якщо перед тим як ягоди збирати, за кілька днів, промити весь кущ з шланга під сильним напором води.

 • . 3

  Зібрані з куща ягоди необхідно розчавити. Для цього можна використовувати звичайну дерев’яну ложку або прокрутити їх через м’ясорубку. З появою на кухні блендерів ця задача спростилася, тому що можна ягоди подрібнити цим приладом. Деякі вважають за краще тиснути ягоди руками, від цього смак вина буде більш природним і неповторним. Отриману масу необхідно перемістити в чисту скляну ємність для бродіння. Цей процес повинен тривати протягом трьох діб, але не перевищувати п’яти днів. Для того щоб смак вина став ще краще і міцніше, можна в мезгу додати води, з розрахунку один літр води на 5 літрів мезги. Правильність процесу бродіння буде позначена з’явилася шапкою з піни. Щоб ця шапка не піднімалася нагору, мезгу кілька разів на день потрібно ретельно перемішувати.

 • . 4

  Ємності слід встановити в приміщенні, де буде стабільно тепло. Саму ємність слід заповнювати не повністю, щоб не виливалася мезга. Після завершення процесу бродіння мезгу необхідно витягти. Цей процес називається фільтрацією. Фільтрацію можна зробити через звичайний марлевий відріз, а якщо є довга гумова трубка, то використовувати її. Для соку, який буде переливатися, варто підготувати окремі чисті ємності, де проходитиме подальший процес підготовки. Після того, як сік буде відділений від мезги, почнеться процес тихого бродіння. Щоб він пройшов правильно, необхідно ємності з соком щільно закупорити пробками з дерева або гуми. У них обов’язково має бути отвір, через яке буде пропущена тонка трубка з гуми.

 • . 5

  Вона повинна мати достатню довжину, таку, щоб її другий кінець зміг поміститися в ємності з чистою водою. Це необхідно зробити для того, щоб виходять при бродінні вуглекислі гази виходили з ємності, але при цьому обмежилося надходження в ємність з соком повітря. Процес тихого бродіння може зайняти до півтора місяців. Коли процес буде завершуватися, на дні ємності можна буде спостерігати випав осад, а вино, яке вийшло, стане прозорим. Перед тим, як зробити домашнє вино з агрусу, необхідно визначитися, яке вино буде — сухе, солодке або напівсолодке. Якщо вино буде напівсолодке, то перед тихим бродінням в сік треба буде додати певну кількість цукру. Це робиться з розрахунку на літр соку — 400 г цукрового піску.

 • . 6

  Цукор необхідно додавати певними порціями. Перші 70 г необхідно всипати через три дні після початку бродіння, а потім ще через кожні три дні — по 70 грам. Після завершення тихого бродіння, що вийшло молоде вино перелити в чистий скляний посуд, щільно закрити і винести в холодне прохолодне місце. Там витримувати вино слід ще майже два місяці. Хоча багато винороби рекомендують дегустувати отриманий продукт тільки через два роки після його виготовлення. Практикою перевірено, що чим довше зберігатися правильно приготоване домашнє вино, тим краще стають його смакові якості. Але вино з агрусу не варто зберігати довше року. Після дванадцяти місяців зберігання воно втрачає свої смакові якості і змінює колір.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :