Як зробити книжкову шафу: корисні поради

як зробити книжкову шафу: корисні поради

Вам знадобиться
 • Деталі з ДСП
 • Конфірмат
 • Електроінструмент
Інструкція
 • . 1

  План і розмітка. Для того що б зробити книжкову шафу, для початку потрібно визначитися з його розмірами і як багато книг ви захочете в ньому розмістити. Для цього не треба володіти особливими креслярськими знаннями, достатньо від руки накидати приблизний план шафи враховуючи можливі розміри місця в кімнаті, де він стоятиме.

 • . 2

  Далі можна приступати до самого шафі. Для початку необхідно приготувати всі деталі шафи, які нам знадобляться. Як правило, шафа роблять з ДСП, тому ще при покупці ДСП можна відразу замовити разрезку листа на деталі необхідного розміру, це значно полегшить вам роботу, а головне ви будете впевненими, що крайки не буде пошкоджена під час розрізання.

 • . 3

  Збірка шафи. Починати вирішення питання про те, як зробити книжкову шафу потрібно з правильного складання, яка починається з бічних сторін і верхньої частини. Шафа збирати треба на максимально рівній поверхні, для того, щоб уникнути перекосу. Починаючи кріпити бічні стінки і верхню, користуйтеся спеціальним куточком, для того щоб кут стику був рівним. Як кріплення краще всього використовувати конфирмат, вони не залишають зовнішніх елементів, а головне надійно стягують обидві деталі між собою. Крім того конфирмат закручується за допомогою спеціального шестигранного ключа і не вимагають особливих сил при закручуванні. Перш ніж закручувати кріплення бажано на місці де він проходитиме просвердлити отвір свердлом меншого діаметру, ніж сам конфірматорний болт.

 • . 4

  Після закріплення верхньої частини можна перейти до нижньої, її кріпити потрібно також користуючись куточком, хоча в даному випадку, якщо деталі були відрізані рівно, перекоситься, конструкції не дасть верхня планка. Потім можна приступити до кріплення задньої частини шафи. Зазвичай її вирізують з ДВП, для того щоб полегшити всю конструкцію. Кріпити її можна за допомогою меблевих цвяхів або за допомогою промислового степлера.

 • . 5

  Починаючи робити книжкова шафа, звичайно, замислюєшся про полицях, адже саме вони несуть основне навантаження, тому не рекомендується робити знімні полиці, які під вагою книг, рано чи пізно зірвуть кріплення. Полиці краще прикріпити до бічних стінок тими ж Конфірмат, тим самим вони будуть надійно закріплені, а заодно і конструкція шафи буде більш надійною. Варто зазначити що на кріплення одного боку полки повинно бути використано не менше 3 х кріплень, для того щоб полку була надійна закріплена і не викривлялася. Решта видні частини від кріплення можна заклеїти спеціальними наклейками в тон шафи, або купити пластикові насадки для Конфірмат, в будь-якому будівельному магазині.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :