Як зробити колеса на мотоблок?

як зробити колеса на мотоблок ?

Вам знадобиться
 • Параметри коліс
 • Схема конструкції колеса
 • Набір інструментів
Інструкція
 • . 1

  Мотоблок — універсальний двоколісний фермерський механізм, здатний не тільки переорати і культивувати землю, але й виконувати інші функції на присадибній ділянці. Наприклад, додавши до нього кілька коліс і причіп, можна отримати пристрій для перевезення. Або можна трансформувати його у водяну помпу, газонокосарку і навіть електрогенератор. Щоб він виконував всі свої завдання на нього обов’язково встановлюють колеса. Але як можна виготовити їх самому?

 • . 2

  Параметри коліс. Вони залежать від того, для яких цілей буде використовуватися мотоблок. Наприклад, для роботи з плугом або бороною рекомендується робити колеса, ширина обода яких приблизно дорівнює 20 сантиметрам, а діаметр становить 50 — 60 см. Якщо на ділянці ведеться вирощування по гребневой технологи, то кращим рішенням є їх велика висота. У цьому випадку між грунтом і редуктором буде забезпечений максимальний просвіт, що дозволить мотоблоку рухатися над посадками овочів не пошкоджуючи їх. А от для звичайних робіт краще підійдуть колеса діаметром 35 — 40 см. Їх ставлять поблизу від редуктора під крилами мотоблока.

 • . 3

  Схема конструкції і набір інструментів. Найчастіше колесо одягається на піввісь, яка монтується на вал редуктора замість фрези. Змінювати ширину колії можна за допомогою ряду отворів на названому елементі, який закріплений болтом і гайкою. Фіксація самих коліс проводиться товстими шплинтами, що дає не тільки надійне кріплення, але і можливість швидкої їх заміни на культиватори і назад. Як зробити колеса на мотоблок самостійно можна зрозуміти з конструкції самого пристрою.

 • . 4

  Віссю для них може стати будь-яка труба, в одному торці якої приварюється головка від ключа на 24. Всі інші деталі виконують з листової сталі товщиною 4 мм. Для маточини використовують фланець карданного валу від ГАЗу, до обода диска на рівній відстані приварюють грунтозачіпки. Ці елементи дають хороше зчеплення коліс із землею. А ще краще прикріпити до нього стару ланцюг, яку при необхідності можна легко зняти і одягнути покришки. Роблячи колеса самостійно, можна домогтися абсолютно будь асиметричності розташування корпусу щодо осі руху. Крім того, можна виготовити їх такими, що вони будуть самі робити формовку грядок або підгортання картоплі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :