Як зробити ковдру з клаптиків або старих речей?

як зробити ковдру з клаптиків або старих речей?

Вам знадобиться
 • Клаптики тканини
 • Цілісний відріз тканини
 • Синтепон
 • Швейні нитки
 • Швейна голка
Інструкція
 • . 1

  На обох континентах клаптиків шиття виникло через необхідність економити тканину. Так, в Англії клаптевий бум спровокував заборону ввозити тканини з Індії. Кожен, ввезений часто нелегально шматочок екзотичної матерії опинявся надзвичайно доріг. У Новому Світі з клаптиків стали складати складні малюнки. Їм давали відповідні назви, аж до біблійних — «Драбина Якова». Ну а на Русі, аж до XVIII століття, кожна дівчина, що читала «Домострой», знала, як зробити одеялоіз залишків тканини. Клаптева ковдра складається з трьох шарів: безпосередньо клаптикового полотна, наповнювача (як правило, синтепону) і цілісного полотна, бажано міцною тканини.

 • . 2

  Для складання полотна з фрагментів тканини, можна виготовити трафарет — пластиковий, або картонний квадрат, або трикутник, з вирізаною серединою (ширина між внутрішнім і зовнішнім краєм — 1 см., чого досить на припуск). Можна обійтися без трафарету і нарізати елементи клаптикового шару спеціальним ножем-коліщатком. Готові фрагменти сточуються припусками всередину, смугами, або квадратами. Перш ніж зайнятися питанням як простьобаний ковдру, потрібно скласти разом всі три шари, стежачи при цьому за тим, щоб клаптева полотно зберігало форму. Для цього його елементи необхідно прасувати і регулювати в міру створення малюнка.

 • . 3

  Можна нанизувати клаптеві елементи на одну нитку, за принципом ланцюжка. Важливо враховувати напрям часткової нитки при крої. Вона повинна бути паралельна однієї зі сторін квадрата, або перпендикулярна основи трикутника. Не варто забувати і про кольорову гаму, підбираючи колір підкладки ковдри, яка повинна відповідати ключовому кольором клаптикового полотна. Все це потрібно враховувати і при покупці клаптевих виробів. Щоб правильно знати як вибрати ковдру потрібно пам’ятати, що після машинного прошивання (простьобування) клаптиків, необхідно зрізати залишки тканини і підкладки по периметру і обшити край маскирующей стрічкою основного кольору шириною 6 см. При покупці ковдри слід звернути увагу на його форму — вона повинна бути витриманою, без складок і викривлень. Край має бути акуратно оброблений.

 • . 4

  Тканина не повинна линяти і розсипатися, а наповнювач не повинен збиратися грудками в окремих місцях. Власний досвід виготовлення печворку може виявитися корисним у справі як правильно вибрати ковдру в магазині. Так, з клаптиків можна зробити покривало, якщо використовувати більш тонкий наповнювач, а також наволочки, килимки і кухонні прихватки. Для того щоб, виготовлене своїми руками ковдру служило довго, його, відразу після закінчення роботи рекомендується змочити водою. Якщо ковдра повинна бути теплим, можна використовувати шерсть — вона буде добре тримати форму. Цікаво, що на початку ХХ століття клапоть вважався небажаним нагадуванням про бідність. Сьогодні ж, навпаки, клаптеві ковдри одним своїм виглядом здатне зігрівати і викликати спогади про літо, проведеному в селі і безтурботне дитинство.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :